Локомотив (Пд) постигна голямата си цел. "Смърфовете" изпревариха Черно море и вече са на четвърто място в Първа лига. Това се стигна след изключително драматичен успех при визитата на Верея с 1:0. Пловдивчани трябваше да чакат чак до последната секунда на мача, когато резервата Умарбаев се възползва от отлично центриране на Камбуров и с глава препарира Иван Караджов.

НА ЖИВО: Верея - Локомотив (Пловдив) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Драматичен успех за "смърфовете"

Гостите можеха далеч по-рано да си подсигурят триумфа, но с пропуски се отличи Димо Бакалов, а Дани Кики пък нацели гредата.

Верея, който тази вечер разполагаше с едва 16 полеви футболисти, се представи достойно. "Лъвовете" дори стигнаха и до попадение, но то правилно бе отменено поради засада на Елиаш Да Силва.

Снимка 279521

Проблемите налегнаха Едуард Ераносян и Локо още преди началото на двубоя. На загрявката Кирил Котев получи разтежение и така на негово място се наложи да влиза Димитър Везалов. Освободилата се позиция на резервната скамейка пък бе запълнено от помощник-треньора Сашо Тунчев, който през зимата рестартира футболната си кариера.

"Смърфовете" се радваха на сериозна зрителска подкрепа и няма да бъде никаква лъжа, ако кажем, че около 80% от феновете на "Трейс Арена" подкрепяха пловдивския гранд.

Иван Караджов: Няма проблем, че загубихме, това е футболът

Караджата оптимист след загубата: Няма проблем, това е футболът

"Благодаря на треньорския щаб за получения шанс"

Верея подхвана добра контраатака в 20-ата минута, след като Локо се провали в опитите си да създаде напрежение пред Караджов при един корнер. Топката стигна до Педро Еуженио на крилото, който моментално пробва да центрира към намиращия се от другата страна на терена Илиян Йорданов. Ситуацията обаче беше разгадана от Ел Харуби, който излезе смело и обърка плановете на домакините. Буквално в следващия миг, Веселин Марчев си навлече гнева на своя старши-треньор Едуард Ераносян, след като действа прибързано и опропасти хубаво подаване на неговия съотборник Дани Кики.

Снимка 279525

Въпреки наглед по-защитната си игра, именно отборът на Верея беше този, който създаде първото голово положение в двубоя. Георги Ангелов се извиси над всички при центриране от корнер, а ударът му с глава се наложи да бъде блокиран на голлинията от отлично позициониралия се защитник Иван Горанов.

Томаш: Локомотив се възползва от една наша грешка и спечели

Томаш: За да добиеш опит, трябва да допуснеш много грешки

"Задължен съм да пазя момчетата"

Атаките на Локо най-сетне дадоха някакъв видим резултат пет минути преди почивката. Триходова комбинация между Мартин Камбуров, Весо Марчев и Дани Кики завърши с изстрел на последния, който обаче имаше малшанса да разтресе горната греда над Иван Караджов.

Веднага след подновяването на играта, Верея отново притесни своя съперник след статично положение. Еуженио центрира от фаул, а непокритият Андонов съумя да отправи прехвърлящ изстрел с глава. Нападателят обаче пресили своя удар и топката излезе в аут.

Снимка 279519

Домакините стигнаха до попадение в 62-ата минута, след като Педро Еуженио центрира акуратно към капитана Елиаш, който леко отклони коженото кълбо, за да влети неспасяемо в мрежата на Ел Харуби. За съжаление на ветерана, той се намираше зад отбраната на Локо в момента на подаването и така голът му беше отменен напълно заслужено.

До края атаките на локомотив не впечатлиха, но все пак се откриха две възможности за активния днес Димо Бакалов, който обаче така и не намери очертанията на вратата. Верея пък отговори с едно добро положение пред Еуженио, който предпочете да стреля, вместо да подаде към непокрития Валери Домовчийски.

Ераносян: Имахме огромен късмет срещу Верея

Ераносян: Радвайте се, че Христо Крушарски се занимава с футбол

"Разполагаме с равностойна група футболисти"

Драмата на "Трейс Арена" настъпи буквално в последната секунда на срещата. Локомотив продължи да търси победата до последно и в крайна сметка съдбата се усмихна на "смърфовете". Мартин Камбуров се озова на крилото с топка в крака, след което като типичен флангови футболист центрира майсторски в наказателното поле. Там пък беше нисичкият Умарбаев, който изпревари Костадин Слаев и с глава не остави никакви шансове на Иван Караджов!

Снимка 279524

В следващия кръг на Локомотив предстои тежко домакинство на Нефтохимик, който показва видим възход под ръководството на Христо Янев. Верея пък има "мисия невъзможна" - гостуване на Лудогорец в неделя.