Локомотив (Пловдив) записа първата си домакинска победа през този сезон, след като тази вечер се справи с Верея в мач от четвъртия кръг в Първа лига. Старозагорци отнесоха загуба с 0:3, като останаха и с човек по-малко още през първата част заради директен червен картон за капитана Иво Иванов.

Точни за успеха бяха Буна, Умарбаев и Симеон Райков, който се разписа от дузпа.

Локомотив (Пловдив) - Верея, 3:0 (Развой на срещата по минути)

"Смърфовете" задълбочиха кризата в старозагорския тим

"Смърфовете" изиграха доста добро първо полувреме с оглед и на ранната преднина, която извоюваха. Домакините поведоха още в 16-ата минута, когато Максимов сгреши, напредвайки в съперниковото поле, с което даде шанс на локомотивци за бърза атака. Съотборник на Буна му пусна хубав пас в дълбочина, той пое топката с едно докосване и се разписа без никакви проблеми във вратата на Верея за 1:0.

След половин час игра, проблемите за старозагорци се увеличиха с още не един, а два. Капитанът на отбора получи директен червен картон заради грубо влизане в краката на Посинкович. Зад топката при свободния удар застана Умарбаев, който с елегантен удар стреля право в целта за 2:0. Така "смърфовете" се оттеглиха на почивка с два гола аванс пред своя опонент.

Кризата във Верея обаче не бе приключила. Двадесет минути преди последния съдийски сигнал, на Иван Колев му се наложи да смени титулярния си вратар Георги Иванов, който се контузи, а на негово място се появи неопитния младок Цинцарски.

В 74-ата минута, Емин Ахмед повали непозволено Анте Аралица в наказателното си поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана влезлият като резерва Симеон Райков, който не сгреши от бялата точка за 3:0, с което оформи и крайния резултат.

Така Локо (Пд) се нареди на петото място във временното класиране в Първа лига с актив от 6 точки, докато Верея изостава на предпоследното място с една. С по-лоши резултати от началото на сезона е само Ботев (Враца), след като новакът в елита няма нито една точка до този момент.