Локомотив (Пловдив) победи Дунав (Русе) като гост в последния двубой от 19-ия кръг на Първа лига.

На Градския стадион в Русе гостите надделяха над опонента си с 3:0. Точни в тяхна полза бяха Димитър Илиев и Ален Ожболт, през първата част от двубоя, както и Карагарен, разписал се малко преди последния сигнал.

Снимка 456706

В групата на домакините попаднаха шестима юноши, които трябваше да заменят някои от титулярите в състава след последните вълнения в русенския клуб. Цели петима футболисти от обичайния състав на тима не бяха възможни за избиране днес.

Людмил Киров: Ние ще играем за победа. Никой не е опрял ножа във врата на футболистите

"Надявам се, че догодина ще удвоим баланса на точките"

Георги Петракиев, Митко Русанов, Кристиан Върбанов, Симеон Иванов, Албер Силвиев и Борис Димитров са юношите, които ще бъдат налагани все повече в отбора. Людмил Киров вече е започнал и работа по зимната селекция, като е набелязал футболисти от елита и Втора лига.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) 0:3

В Локо се надяват, че ще се върнат на победния път

Първото полувреме стартира доста неочаквано за гостите, като те буквално бяха притиснати от съперника си в своята половина.

Ситуациите пред вратата на Локо се редуваха една след друга и дори изглеждаше така, сякаш е просто въпрос на време да бъде реализирано първото попадение в мача.

Пропуски на Ахмедов и Исаевски обаче лишиха русенци от възможността да поведат на опонентите си в резултата.

Снимка 456708

В 14-ата минута все пак един от двата тима на терена получи предимство. Това, за съжаление на преобладаващата част от феновете по трибуните, бяха "смърфовете".

Димитър Илиев бе изведен по много добър начин от Алмейда, преодоля бранителя пред себе си, след това и Макенджиев, пращайки кълбото в мрежата за 0:1.

Домакините се пречупиха и желанието им очевидно намаля драстично, след като се оказаха в ролята на изоставащи в резултата.

Акциите за пловдивчани бяха многобройни, като те бързо обърнаха развоя на срещата, притежанието на топката, броя на изпълнените корнери и всичко останало.

Всяко статично положение пред Макенджиев водеше до сериозно напрежение пред него. При една от тези ситуации Георги Илиев центрира, Димитър Илиев продължи движението на топката с глава, а Езе я засече в мрежата. Страничният съдия обаче маркира засада и попадението не беше зачетено.

Снимка 456705

Локомотивци все пак стигнаха до отбелязване на важен втори гол. Това се случи 4 минути преди паузата, когато Ожболт бе изведен срещу стража на опонента и го преодоля с майсторски изстрел в левия ъгъл на вратата на Дунав.

Така преди почивката гостите вече разполагаха с комфортна преднина.

Второто полувреме бе идентично на откриващата част от срещата. Русенци решиха, че могат да постигнат нещо в мача и подобно на началото на срещата се втурнаха в предни позиции.

Отново обаче това не доведе до очаквания резултат и ситуацията на терена се запази без значителна промяна.

Няколко от състезателите на русенци бяха заменени, тъй като извършиха груби нарушения и като по чудо не напуснаха терена, виждайки червения цвят на картона.

Снимка 456704

Втори гол на Езе бе отменен, като това се случи след нова засада на бранителя, включил се в атака при поредното статично положение. Малко преди края пък шут на Георги Илиев срещна гредата на вратата на Дунав.

Крайното 0:3 оформи Карагарен с удар от близка дистанция, броени минути преди финала на сблъсъка в Русе.

Нова промяна в резултата не бе налична и така Локомотив продължава битката за върха в елита на страната.

В момента отборът е с 40 точки в класирането, които му отреждат третата позиция. Дунав остава под номер 11.

Мирослав Будинов е пред завръщане в Дунав (Русе)