Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) в среща от втория кръг на новия сезон в шампионата.

"Смърфовете" се наложиха с 2:1, след попадения на Карагарен и Салинас. Почетният гол за съперника реализира Домовчийски, разписал се от дузпа.

Ветеранът обаче бе принуден да напусне терена по-късно, след като получи разтежение.

Димитър Илиев записа своя мач номер 250 в елита. До момента любимецът на феновете на "смърфовете" има 34 шампионатни попадения за родния си тим.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Враца) 2:1, гол на Салинас!

И двата тима имат победи над шампиона Лудогорец

Първото полувреме премина в добро темпо, като домакините бяха много активни, а често достигаха и до полето на Костов.

Младият вратар на гостите обаче бе на ниво и в няколко отделни случая се отчете с важни намеси за тима си.

Резултатът бе открит след едва 8 игрови минути, като Карагарен напредна по десния фланг и центрира остро, а топката се насочи към вратата, рикошира в гредата и влетя в мрежата, пред погледа на готовия за добавка Аралица.

Солидните изяви на Карагарен продължиха, като само няколко минути след попадението си той отново се оказа в отлична позиция. Този път избра да подава, но до втори гол не се стигна.

Вместо това, след 28 минути игра гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Генов бе повален в наказателното поле. Зад топката застана Домовчийски, който не сгреши, връщайки надеждите на отбора си за нещо повече в мача.

Последва спорна ситуация в пеналта на гостите, като срещу Димитър Илиев, за когото това бе мач номер 250 в елита, бе извършено грубо нарушение. Сигнал за дузпа обаче нямаше. Илиев дори показа белезите по крака си и следите от бутонки, но това не трогна главния съдия.

Преди почивката пък Атанасов на два пъти не успя да се разпише от непосредствена близост, превръщайки се в големия длъжник за Ботев (Враца).

В 52-ата минута Лукас Салинас оформи крайното 2:1 и връчи трите точки на тима си.

Това стана възможно след перфектен пробив на Аралица, който поднесе топката пред съотборника си, за когото остана единствено да я продължи в мрежата.

И двамата треньори извършиха множество промени в първоначалните си състави, но те не доведоха до нова промяна в резултата.

Малко преди края, за оспорване на съдийско решение, Н'Диайе получи втори жълт картон и напусна терена.

Така пловдивчани записаха първата си победа през новия сезон.

Балансът между двата отбора в първенството е 22 победи за домакините, 21 за гостите и 10 равенства. Головата разлика е 77:75 в полза на Ботев, който обаче е печелил само два пъти срещу този съперник като гост.