Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0. Диниш Алмейда откри през първата част, а Георги Илиев оформи крайното 2:0 в последната минута на редовното време.

Срещата започна доста спокойно, като и двата тима не успяваха да създадат голови ситуации в първите минути на двубоя.

В 14-ата минута Милош Петрович изведе Анте Аралица на добра позиция, но при удара на последния Красимир Костов се намеси подобаващо. Две минути след това Малембана се опита да намери Димитър Илиев в наказателното поле с дълъг пас, но Костов излезе и улови.

В 27-ата минута Ален Ожболт тръгна в атака от собствената си половина, но страничният съдия вдигна флага за засада.

В 33-ата минута Локо поведе. Диниш Алмейда прати топката във вратата, след като тя се удари в гредата. Той се опита да центрира, топката се удари първо в горната греда, а след това и страничния стълб и влетя в мрежата на Костов.

Четири минути преди края Георги Вълчев центрира в наказателното поле, но Стивън Езе изчисти без проблем.

Малко след подновяването на играта врачани получиха правото да изпълнят свободен удар, след центрирането към наказателното поле обаче Алмейда изчисти.

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Враца) 2:0, Георги Илиев бележи

Врачани ще търсят реванш за двете поредни тежки поражения

В 57-ата минута Димитър Илиев се откъсна от Георги Вълчев и стреля с глава, но ударът му мина над вратата на Костов. Малко след това Малембана застана зад топката за изпълнението на пряк свободен удар, но изстрелът му мина над вратата.

В 88-ата минута Костов спаси изстрел на Бирсент Карагерен.

В последната минута на редовното време Димитър Илиев бе изведен с хубав пас, навлезе в наказателното поле и върна топката към Георги Илиев, който я прати в мрежата на Костов.