Лудогорец спечели гостуването си на Локомотив (Пловдив) с 3:0

Седем минути продължение на мача.

89′

Удар на Лукоки, който обаче попада в обсега на Мори Диао.

89′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 0:3!! ЖОАО ПАУЛО!! В последните мигове на срещата, Лудогорец достигна и до третото си попадение в мача. Джоди Лукоки навлезе по крилото, след което пусна към намиращия се на дузпата Жоао Пауло, който засили коженото кълбо към незащитения ъгъл на Мори Диао за крайното 3:0.

78′

Димитър Велковски е последната смяна в лагера на Локомотив. Играта напуска Димо Бакалов.

77′

Клаудиу Кешеру ще бъде заменен от колегата си Жоао Пауло.

76′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! Отново светлина на "Лаута"!

70′

Токът на "Лаута" спря! Теренът е обвит в мрак, като в момента хора от техническия екип на Локомотив се опитват да отстранят проблема в прожекторите.

68′

Жълт картон за Абел Анисе.

67′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ПЛАМЕН НИКОЛОВ!! Неприятностите за Локомотив продължиха и в 67-ата минута, когато доста спорно, директен червен картон получи бранителят Пламен Николов.  В тази ситуация реферът Апостолов прецени, че опитният защитник е спрял потенциална възможност за гол на Джоди Лукоки, който се откъсваше зад отбраната на пловдивчани.

65′

Официално предупреждение за Дани Кики, който наруши правилата в полето на Локо,

59′

АЯРИ!! Домакините от Локомотив напомниха за себе си малко преди часовникът да покаже точно час на "Лаута". Кхалед Аяри опита да завърши качествена атака на "черно-белите", ала тежкият му изстрел от границата на наказателното поле бе спасен от добре позиционирания Ренан.

56′

Любимецът на публиката Дани Кики влиза в игра вместо Веселин Марчев.

52′

Разградчани сами дадоха възможност на домакините да обстрелват вратата на Ренан. Появилият се като резерва Симеон Райков шутира от границата на наказателното поле, но твърде неточно и в аут.

48′

Лудогорци също предприемат смяна. На мястото на Сисиньо, като краен защитник ще наблюдаваме Лукас Саша.

47′

На почивката в игра за Локомотив (Пд) се появява Симеон Райков, който заменя Дино Мартинович.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Лукоки! Последното интересно събитие за първата част се случи секунди преди сигнала за почивка на Стефан Апостолов. Джоди Лукоки се пребори за центрирана топка около дузпата. Ударът му обаче донесе сериозна доза разочарование, минавайки на сериозна дистанция от горната греда на Мори Диао.

40′

Жълт картон за Димо Бакалов, който в яда си изрита топката в тялото на падналия Игор Пластун.

35′

Официално предупреждение за Сисиньо, който има лека закачка с Димо Бакалов.

33′

ВАНДЕРСОН! Въпреки, че Лудогорец понамали темпото след изковаването на комфортната за тях преднина, хората на Херо можеха да поведат с 0:3 в 33-ата минута. Вандерсон изскочи зад отбраната на Локо и остана сам срещу Мори Диао. Бразилецът обаче бе догонен от Георги Пашов и решителният му изстрел излезе в корнер. Техничарят с №88 можеше да чукне и към колегата си вдясно, но егоистичната му игра провали отличната възможност за класика на "Лаута".

28′

Официално предупреждение за Муса Мохамед, който наруши правилата и бе санкциониран от Стефан Апостолов.

18′

Макар и малко късно, Локомотив (Пловдив) все пак се сети да атакува лудогорската врата. Димо Бакалов сътвори самостоятелен рейд, който завърши с техничен изстрел, но извън очертанията.

17′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 0:2!! МАРСЕЛИНЬО!! И докато хората на Бруно Акрапович се нагаждаха към позицията си на догонващ, Лудогорец набързо удвои свята преднина. В 17-ата минута Лукоки центрира от корнер. Абел Анисе игра с глава на първа греда и продължи към намиращия се в другия край на вратата Марселиньо. Оказал се абсолютно непокрит, капитанът на "зелените" се разписа с лекота.

14′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 0:1!! КЛАУДИУ КЕШЕРУ! Напористата игра на гостите ги възнагради с попадение в 14-ата минута. Капитанът на Локо - Димитър Везалов изчисти хаотично с глава едно центриране на съперник. Топката попадна във Вандерсон, който с нещо средно между удар и подаване, някак си добута коженото кълбо до Клаудиу Кешеру. Оттук насетне за румънския голаджия беше лесно и майсторски реализира осмия си гол от началото на кампанията.

7′

Вратарят на Локомотив - Мори Диао беше поставен под тежко изпитание в 7-ата минута. Клаудиу Кешеру изпълни майсторски един пряк свободен удар, който обаче беше отразен с вещина от тъмнокожия страж.

4′

Любопитно присъствие на трибуните. За да гледа любимия си Локомотив, място във ВИП-лошите беше заел популярният кечист от WWE - Александър Русев, чието истинско име е Мирослав Барняшев.

3′

Отговорът на Лудогорец беше подобаващ. В ответната атака, шампионите набързо намериха пролука в несигурната пловдивска отбрана, но острият пас на Вандерсон не бе засечен от негов колега малко пред голлинията.

2′

В последните си две визити в Пловдив, през пролетта на тази година, Лудогорец спечели срещу Локомотив с 3:0 за първенство и 4:0 за купата.

2′

Въпреки, че в четвъртък предстои поредно тежко изпитание за разградчани в Лига Европа, старши-треньорът Димитър Димитров не  дава почивка на основните си футболисти.

2′

В лагера на Локомотив (Пловдив) пък все още свикват с изискванията на новия старши-треньор Бруно Акрапович. Босненецът демонстрира, че няма да търпи своеволия в своя тим. В средата на тази седмица той изгони крайния бранител Марк Бедиме заради липсата на достатъчно класа и желание за доказване в "черно-белия" тим.

2′

БАКАЛОВ! Не бе изтекла и една минута от началото на мача, когато домакините от Локомотив организираха първата си по-опасна атака. Размяна на бързи пасове завърши с удар на Димо Бакалов от границата на наказателното поле. Всичко обаче приключи с корнер, след който не се случи нищо интересно.

1′

13. Симеон Райков 18. Светослав Дяков

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Лудогорец се изправят един срещу друг в късния двубой от съботната програма на Първа лига. Мачът на "Лаута" е от съществено значение и за двата тима, които в последния кръг допуснаха загуби съответно от Левски и ЦСКА. "Орлите" традиционно играят трудно на пловдивска територия, което прави сблъсъкът още по-интересен за интересуващите се от български футбол.

Игор Пластун: Не само ЦСКА, а и Левски ни е конкурент за титлата

"Нямам много време да гледам футбол", заяви защитникът

Въпреки, че в четвъртък предстои поредно тежко изпитание за разградчани в Лига Европа, старши-треньорът Димитър Димитров не смята да дава почивка на основните си футболисти. Сред титулярите със сигурност ще бъде опорният халф Яцек Горалски, които през изминалата седмица се представи на ниво с екипа на полския национален отбор. В предни позиции пък ще видим офанзивното трио - Вандерсон, Лукоки и Клаудиу Кешеру. За последния пък се води все по-голяма агитация да получи повиквателна за състава на България.