Локомотив (Пловдив) не успя да победи Монтана у дома. Двубоят от 11-ия кръг на efbet Лига завърши наравно 2:2. Така "смърфовете" записаха второ поредно равенство на "Лаута", докато гостите вкараха първите си попадения далеч от дома от началото на сезона.

Димитър Илиев откри резултата в 6-ата минута. В 25-ата минута Тони Тасев изравни, а седем минути по-късно Лукас Масоеро си вкара автогол. Секунди по-късно Бирсент Карагарен се разписа за крайното 2:2.

Пловдивчани продължават да са лидери с 23 точки, докато Монтана събра 12 точки и е 11-и.

Локомотив (Пловдив) - Монтана 2:2, бърза размяна на голове

"Смърфовете" могат да увеличат аванса си на върха

Домакините поведоха още с първото си положение в мача. След центриране от корнер на близката греда Аралица отклони топката за Димитър Илиев, който засече за 1:0.

С това си попадение Митко Илиев застава на девето място във вечната голмайсторска листа на "смърфовете", като изравнява Христо Колев-Бащата с 40 попадения.

Малко след това Аралица опита удар, който Орлинов спаси.

Снимка 503212

В 25-ата минута пресата на гостите даде резултат. Умарбаев сбърка с подаването си, като топката се отклони от крака на Каменов и попадна в Бари. Мароканецът изведе Тони Тасев на удобна позиция в наказателното поле и крилото изравни с прецизен удар.

Седем минути по-късно Монтана направи пълен обрат. Тони Тасев проби отляво и центрира ниско по земя, а Лукас Масоеро в стремежа си да изчисти топката си я вкара в собствената врата.

Снимка 503216

Няколко секунди по-късно резултатът бе изравнен. Момчил Цветанов центрира отляво, Илич и Аралица се разминаха с топката, но кълбото стигна до Карагарен, който плонжира и с глава стреля в далечния ъгъл.

Няколко секунди преди края на първата част Карагарен нахлу хубаво в наказателното поле отдясно и подаде на Кристиан Илич, който от около десетина метра стреля, но ударът му бе спасен от стража на Монтана.

Снимка 503213

В началото на втората част Минков проби и намери Димитур Илиев на границата на наказателното поле. Луков обаче улови удара на халфа.

В 63-ата минута опасно центриране на Давид Кики отляво стигна до Бари, който протегна крак и от въздуха успя да засече кълбото, което обаче мина покрай страничния стълб. В ответната атака Митко Илиев подаде към Карагерен, който от движение стреля малко извън наказателното поле, но отново неточно.

Снимка 503214

В 88-ата минута Георги Минчев стреля опасно от границата на наказателното поле, но Орлинов успя да избие в корнер.