Локомотив (Пловдив) и Арда не се победиха - 0:0

Арда спря победната серия на лидера Локомотив (Пловдив)

Двубоят на "Лаута" завърши 0:0

90+3′

Муслимович бе изведен сам срещу вратаря от Гомис. Нападателят обаче се забави, но все пак преодоля Караджов. Ганев обаче успя да изчисти топката от голлинията.

90+1′

Руменов влиза на мястото на Делев.

90′

Гомис заменя Витанов.

86′

Жълт картон за Цветанов.

85′

Аралица засече с глава центриране от корнер, но Караджов спаси.

84′

Тилев влиза на мястото на Коконов.

77′

Кнежевич влиза на мястото на Ковачев.

77′

Караджов лови опасен удар на Карагарен.

76′

Спасяване на Луков! Ковачев овладя топката след грешка в защитата на "смърфовете". Десетката намери Леони в наказателното поле. Бразилецът бе останал очи в очи с Луков и нанесе удар, но вратарят се намеси блестящо и спаси.

74′

Муслимович заменя Салинас.

64′

Жълт картон за Котев.

64′

Жълт картон за Ковачев.

63′

Жълт картон за Делев.

60′

Цветанов стигна до топката след центриране отдясно. Седмицата на Локомотив опита шут от трудна позиция и прати топката над вратата.

58′

Илич влиза на мястото на Умарбаев.

57′

Аралица заменя Минчев.

52′

Втората част започна с по-добра игра на домакините. Цветанов получи отляво и центрира в наказателното поле, където Карагарен не успя да нанесе хубав удар с глава.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първата част.

40′

Ковачев получи в наказателното поле и пусна към връхлитащия Милен Желев. Халфът стреля силно, но топката рикошира в Цветанов и излезе в корнер. След неговото изпълнение Желев отново опита удар.

36′

Спас Делев центрира от корнер на далечната греда, където Стоев с глава прати топката покрай вратата. Кълбото обаче бе напуснало очертанията на вратата още при центрирането на деветката на Арда.

30′

Шут от пряк свободен удар на Умарбаев минава над вратата.

25′

Жълт картон за Умарбаев.

10′

Първа добра възможност пред един от двата отбора! Митко Илиев се справи с лекота с трима играчи на съперника и изведе Салинас отдясно в наказателното поле. Бразилецът потърси Минчев, но ударът на нападателя мина над вратата.

1′

14. Д. Илиев 17. Коконов
19. Минчев 9. Делев
77. Аралица 19. Руменов

Отборът на Локомотив (Пловдив) е домакин на Арда (Кърджали) в последна среща от програмата на 9-ия кръг на efbet Лига.

"Смърфовете" се стремят да се откъснат пред преследвачите си на върха на класирането, като успех може да ги постави на 4 точки пред Лудогорец, 6 пред Берое и на 7 пред ЦСКА.

Арда организира пътуване до Пловдив за феновете си

Тимът на Николай Киров гостува на Локомотив

"Железничарите" нямат загубена точка като домакин от началото на сезона и се надяват победната им форма да продължи.

Двата тима са изиграли само два мача помежду си в елита досега, но интересното е, че Арда си тръгна с реми в предишното си гостуване на "Лаута". Локо пък отговори с успех в ответния мач.

Всички тестове за COVID-19 в Арда са отрицателни

Изглежда, че ситуацията в клуба е нормализирана

Арда познава добре обстановката на "Лаута", където се наложи да домакинства докато приведе стадиона си според изискванията на лицензионната комисия на БФС. Това може и да помогне на гостите да се чувстват по-комфортно в днешния мач.

В състава на Локо ще липсва контузеният Валентино Пулиезе, който е с травма след контролата със Септември (Симитли).

В групата не е и Малембана, който все още не се е присъединил към отбора, след като бе в Германия за операция на сливиците и лекарите са му забранили да лети заради опасност от кръвоизлив.