Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+3′

Последен съдийски сигнал.

Локомотив (Пловдив) победи Дунав (Русе) с 3:1

Локомотив (Пд) само на точка зад Лудогорец, изравни се с Левски след обрат срещу Дунав

"Черно-белите" вече са най-резултатният отбор в елита

88′

Бахтич сменя Илиев.

84′

Кавалканте сменя Аясс.

82′

Цветанов сменя Томашевич.

79′

Футболистите на Дунав явно ще пробват да осъществят натиск в заключителните минути от срещата.

Опитите за пробиви по фланговете обаче, поне на този етап, изглеждат обречени за русенци.

73′

Илиев сменя Аралица.

70′

Селеменев сменя Димов.

63′

Христов е заменен от Щерев.

62′

Засада на Исаевски.

59′

Жълт картон за Христов.

56′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:1!

Попадение на Димитър Илиев!

Гол, в стил "Анри" за капитана на Локомотив.

Чудесна индивидуална изява на един от лидерите в състава на домакините.

48′

Далечен изстрел на Аясс.

Топката минава встрани от целта.

Първи неточен шут в мача.

45′

Играта е подновена.

45+4′

Първото полувреме предложи на феновете на двата тима цели три попадения, както и още много ситуации за реализиране на нови голове.

Резултатът беше открит след само 9 минути игра, като повече от изненадващо първи до реализиране на попадение стигнаха гостите.

Това се случи след грешка на Бирсент Карагарен в средата на терена, Лазаров стигна до топката и я подаде по отличен начин към Христов, който я прати в мрежата на стъписания Луков. Стражът на домакините положи максимални усилия, но нямаше какво да направи във въпросната ситуация.

В 25-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след фаул на Ковачев в наказателното поле срещу Карагарен.

Зад топката застана капитанът на "черно-белите" Димитър Илиев, който не остави шансове на Макенджиев с гол за 1:1.

Две попадения за "смърфовете" не бяха зачетени, като първо бе отсъден фаул в нападение на Томашевич, а след това и засада на Ожболт. Първата ситуация беше ясна, като сигналът на арбитъра дойде още преди изстрела на Илиев, но при второто положение повторенията не бяха съвсем категорични.

В края на първата част играта се накъса от множество нарушения, вследствие на което бяха показани и няколко жълти картона.

В продължението на полувремето пък центриране в полето на Макенджиев намери Карагарен, който с плонж прати кълбото в мрежата за пълния обрат - 2:1. Бившият футболист на Дунав не се зарадва, в опит да прояви уважение към доскорошния си клуб.

Така на почивката домакините постигнаха своето и се оказаха в ролята на водещия състав на терена.

45+3′

Почивка.

45+2′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение на Карагарен!

Центриране в наказателното поле беше засечено с плонж от атакуващия футболист на "черно-белите"!

Обратът е пълен!

42′

Центриране от ъглов удар.

Изстрел с глава на Ахмедов!

Невероятно спасяване на Луков!

Извади топката с една ръка.

Убедителна изява на опитния страж на домакините.

39′

Жълт картон за Стивън Езе.

35′

13 нарушения, регистрирани в рамките на едва няколко игрови минути.

Играта се накъса сериозно.

Головите ситуации намаляха драстично.

30′

Жълт картон за Бруно Акрапович.

Оспорва неколкократно съдийските решения.

24′

ГООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Димитър Илиев от бялата точка!

Резултатът е изравнен!

23′

Жълт картон за Ковачев за фаул срещу Карагарен.

ДУЗПА за Локомотив!

22′

Засада на Ожболт.

Той вкарва топката в мрежата, но голът отново няма да бъде зачетен.

Спорна ситуация.

Повторенията не са категорични.

21′

Неубедително центриране на Умарбаев.

Липсва обичайният хъс в играта на домакините.

Те налагат териториален натиск, но от това не следват опасности пред вратата на съперника.

18′

Далечен изстрел на Ахмедов.

Този път без затруднения за вратаря на Локомотив.

Солидна негова намеса.

17′

Жълт картон за Томашевич.

15′

Засада на Ахмедов.

14′

Ожболт навлиза в наказателното поле.

Залъгва двама бранители пред себе си, но завършващият му изстрел не е точен.

Подхлъзна се в ключовия момент състезателят на домакините.

9′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Стефан Христов бележи за гостите!

Грешка на Карагарен в средата на терена, топката достига до Лазаров, който я препраща към Христов.

Чудесно изпълнение на футболиста на русенци и те излизат напред в резултата!

Това бе първият точен изстрел в една от двете врати!

7′

6′

Димитър Илиев стреля по диагонала и топката влиза във вратата на Дунав.

Отсъден е фаул в нападение на Томашевич.

Гол няма.

Сигналът на главния съдия дойде преди отбелязването на попадението.

5′

Стефан Христов остава да лежи на земята.

Сблъска се със Стивън Езе, след което се свлече на тревата.

4′

Пробив на Томашевич е спрян от Ковачев.

Натиск на домакините в началните минути от срещата.

2′

Люпко Петрович и Георги Иванов на трибуните в Пловдив.

Георги Иванов е новият спортен директор на Локомотив (Пд)

Гонзо се завръща в родния си клуб

1′

Минута мълчание в памет на легендарната Пенка Стоянова.

Почина легендарната баскетболистка Пенка Стоянова

На 69-годишна възраст си отиде една от най-добрите ни майсторки в играта с оранжевата топка

1′