Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1456

Локомотив (Пд) победи Ботев (Враца) с 4:0

Край на мъките за Локо (Пд), "смърфовете" вкараха четири гола на Ботев (Враца)

Глътка свеж въздух за Бруно Акрапович и неговия треньорски щаб

90′

ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 4:0!! ОБЖОЛТ! Словенският нападател Ален Ожболт бе най-съобразителен при отразен шут от Костов и с помощта на далечната греда също записа името си сред голмайсторите.

85′

До края Ботев (Враца) можеше да стигне и до почетен гол. С индивидуалната си класа блесна и Валери Божинов, който обаче беше респектиран от решителната намеса на Луков, отразил почти фронталния шут на Божигол.

83′

Вилим Посинкович получава аплодисментите на публиката и бива заменен от Абдулахи.

81′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! ВИЛИМ ПОСИНКОВИЧ! 3:0! Интригата на "Лаута" приключи съвсем с настъпването на 81-ата минута. Вилим Посинкович се измъкна от последния в отбраната на Локомотив и елегантно реализира останал сам срещу Костов.

75′

АПОСТОЛОВ! Авансът от две попадения на пловдивчани бе запазен след фамозен рефлекс на Мартин Луков в 75-ата минута. Йордан Апостолов от състава на гостите засече с глава след центриране от корнер, но просто бе отчаян от перфектния в този миг страж на Локомотив.

69′

Даниел Генов бива заменен от Валери Домовчийски.

67′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 2:0!! ПОСИНКОВИЧ! "Смърфовете" набързо удвоиха и своята преднина, след като в 67-ата минута в прегръдките на своите съотборници попадна и Вилим Посинкович. Бившият играч на полския Рух бе добре видян от Карагарен и непокрит около дузпата стреля неспасяемо в мрежата на сломените врачани.

66′

Анте Аралица ще отстъпи мястото си на Ален Ожболт.

61′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 1:0!! КАРАГАРЕН! Логичното в този мач най-сетне се случи в 61-ата минута, когато Локомотив поведе. Димитър Илиев демонстрира добър поглед върху играта и подаде за пусналия се на скорост Карагарен. Биската сюрпризира вратаря на Ботев и насочи неспасяемо в неговия близък ъгъл. Макар и да се намеси, този път Костов беше безпомощен!

52′

Милош Петрович получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително от Елитон Жуниор.

49′

70-ти жълт картон за Локомотив (Пд) от началото на сезона. Сега го получава Анте Аралица.

48′

Йордан Апостолов пък ще се опита да запълни пробойната, която остави контузията на Дани Гаджев.

47′

На полувремето помощник-треньорът на Ботев - Илиан Василев направи две принудителни промени. Първата от тях беше, че вместо контузения Ненов, в игра се появи Спас Георгиев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

КАРАГАРЕН!! Страхотният карък продължи да преследва всички играчи на пловдивчани. Никой не повярва как резултатът не бе открит в продължението на първата част. Карагарен изскочи от дълбочина и засече подаване на няколко метра от врачанската голлиния. Мощният му шут попадна право в гръдния кош на Костов, правейки го за пореден път герой за своя тим.

40′

ПОСИНКОВИЧ! Локомотив не успя и в 40-ата минута! Аралица пусна много хитро за сънародника си Вилим Посинкович, който имаше достатъчно време да спре топката, финтира Васев и отправи удар към далечния ъгъл, избит решително с една ръка от непробиваемия до този момент Костов.

37′

Слаби мигове на "Лаута". Топката се рита безцелно, а грешките на 22-ата преобладават.

29′

Поредно центриране във врачанското поле беше регистрирано в 29-ата минута. Тогава възможност да обстрелва с глава имаше Бирсент Карагарен, но исканият от Лудогорец футболист не успя да намери горния десен ъгъл на Костов.

24′

Официално предупреждение за Вилим Посинкович.

23′

Отбраната на Локомотив беше разсечена с добър извеждащ пас на Иво Михайлов, който за миг изглеждаше, че ще остави Юли Ненов сам срещу стража на домакините. Бившият му съотборник от Дунав - Мартин Луков обаче го изпревари със стотни от секундата и изрита коженото кълбо силно напред.

16′

Десният фланг на Ботев (Враца) видимо изпитваше проблеми срещу Банович и Посинкович. В 16-ата първият от гореспоменатите съумя да центрира през Андреас Васев, но ударът с глава на Аралица така и не намери целта.

13′

ГЕОРГИЕВ! Мнозина се зачудиха защо Асен Георгиев се подготвя да шутира от фаул в 13-ата минута. Централният бранител на Локо обаче демонстрира висока класа, като само блестящото спасяване на Костов го лиши от много красиво попадение.

11′
10′

Макар и случайно, Ботев (Враца) също имаше голово положение в 10-ата минута. Даниел Генов, падайки, отправи доста нестандартен изстрел към локомотивската врата и само добрата намеса на Луков предотврати възможността резултатът на "Лаута" вече да бъде 0:1.

7′

Традиционен жълт картон за Данел Гаджев, който безкомпромисно влезе в краката на Стивън Езе.

6′

120 секунди по-късно пред вратата на Ботев се заформи страхотно меле, но така и нямаше играч в "черно-бяло", който да реализира в мрежата.

4′

Двубоят на "Лаута" започна с търпелив, постепенен натиск от страна на домакините. Доказателство за него бе добър пробив по крилото на Вилим Посинкович в 4-ата минута, завършил с успоредно подаване към Карагарен. Красимир Костов обаче прецени ситуацията и пресече в точния момент.

1′

12. Ален Ожболт 17. Спас Георгиев

Отборите на Локомотив (Пд) и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в последния си мач за календарната година от Първа лига. И двата тима са безкрайно амбицирани за спечелването на трите точки.

Валери Божинов: Богатите винаги са по-подпирани, никой не може да отнеме мечтата ми

"Ако не получа предложение от български клубове или в чужбина, не мисля, че това ще е проблем да остана във Враца"

Далеч по-голямо обаче е напрежението в лагера на домакините. Локо няма успех в последните си 6 мача - 2 равенства и 4 загуби. Това отдалечи "смърфовете" далеч от мечтаната позиция в Топ 6 и отприщи вълна от спекулации относно бъдещето на Бруно Акрапович. Мнозина твърдят, че балканецът ще се сбогува с поста си, а като негови наследници вече се споменават Георги Иванов - Гонзо и Стамен Белчев.

Ботев (Враца) ще протестира срещу БФС с... фланелки?

Привържениците навиват отбора да излезе с екипи с надпис "БФС ни убива"

На линия след контузии са десният бек Милош Петрович и халфът Игор Банович, а след наказания в групата се завърнаха централният бранител Стивън Езе и левият бек Йосип Томашевич, който бе аут за два мача.

И докато Локо страда, Ботев сякаш ще финишира 2018-а по доста оптимистичен начин. Момчетата на Сашо Ангелов все още се радват от сензационния си успех над Левски с 3:1 преди няколко кръг. Главозамайването обаче оказва леко влияние, тъй като врачани са в поредица от три мача без победа, от които две загуби.

Вилим Посинкович: Много се радвам, че съм част от Локомотив (Пд)

"Футболът има добри и лоши страни"

В състава на гостите няма изненади спрямо стартовите 11. Атаката очаквано повежда Валери Божинов, който ще бъде активно подпомаган от Дани Генов и Юли Ненов. Сред резервите пък остават качествени офанзивни футболисти като Валери Домовчийски, Петър Атанасов и Спас Георгиев.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Александър Атанасов и Светослав Стойчев. Делегат на БФС е Валентин Чакъров, а работата на реферите ще следи Иван Вълчев.

Поканиха Георги Иванов за мениджър на Локомотив (Пловдив)!

Гонзо е гласен за спортен директор и треньор на "смърфовете"