Локомотив (Пд) победи Славия с 3:2 в мач от efbet Лига

Пет гола на "Лаута"! Локо (Пловдив) обърна Славия и вече мисли за Лига Европа

"Смърфовете" надиграха своя опонент с 3:2

Бруно Акрапович подсигурява своята отбрана с включването на дебютанта Дейвид Малембана. Напуска Умарбаев.

87′

Още един жълт картон за Локомотив. Умарбаев е декориран от Волен Чинков.

86′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 2:3!!! КИРИЛОВ! Макар и мнозина да вярваха, че мачът вече отдавна е решен, гостите от Славия се върнаха в двубоя, четири минути преди неговия край. Радослав Кирилов попадна в епицентъра на събитията, след като отигра ситуация, типично като крило. Националът навлезе в полето на Локомотив, рязко смени посоката и изпрати своя шут в далечния ъгъл на безпомощния Луков.

85′

Бирсент Карагарен завърши свой пробив по крилото с центриране към Георги Илиев. Халфът отправи изстрел с глава, който не намери очертанията на вратата.

84′

Последна смяна за славистите. Младият Филип Кръстев се появява в игра вместо Цветелин Чунчуков.

80′

Картоните не спират. Такъв получава и Янис Карабельов.

79′

Милен Гамаков нямаше как да противодейства на Карагарен и поради този факт го фаулира. Впоследствие получи и жълт картон.

77′

Друг безкрайно опитен футболист - Георги Илиев се появява на терена. Той заменя Ален Ожболт, който се разсърди на Бруно Акраповч за решението му да го извади от игра.

76′

Още една промяна в редиците на Славия. Калоян Кръстев ще замени ветерана Дарко Тасевски.

72′

Жълтият цвят на картона видя и Христо Попадийн, който реагира негативно спрямо съдията.

70′

Официално предупреждение за Стивън Езе, който бива санкциониран заради поредицата от нарушения извършени от него.

68′

Първа смяна в мача. Николай Дюлгеров се появява в игра вместо Владислав Узунов.

64′

ПРЕТЕНЦИИ! Домакините от Локомотив поискаха нова дузпа в 63-ата минута, след като голяма част от играчите в "черно-бяло" смятаха, че Димитър Велковски е играл с ръка в собственото си наказателното поле. Броженията им не бяха уважени от главния съдия.

61′

Жълт картон за Момчил Цветанов, който удари без топка своя съперник Христо Попадийн.

57′

Димитър Велковски пробва своя късмет с изпълнение на пряк свободен удар, което дори не прехвърли стената.

50′

Жълт картон за Йосип Томашевич, който спря обещаваща атака на Славия.

49′

ЦВЕТАНОВ! Втората част продължи в същото русло. Именно отборът на Локомотив беше този, който атакуваше скоростно и с голямо разнообразие. Карагарен отново нямаше проблеми да напредне по крилото, след което намери непокрития Чико Цветанов. Бившият играч на ЦСКА обаче прати своя удар над горната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

До края се забеляза и леко събуждане в редиците на Славия. С неточни удари обаче изпъкнаха Йомов и Радослав Кирилов.

40′

ОЖБОЛТ! Малко преди паузата, перфектна атака на "черно-белите" без малко не завърши и с четвърти гол. Нейното начало беше дадено от Ожболт, словенецът пусна за Илиев, който пък с едно насочване продължи за Аралица. Балканецът демонстрира добра техника и отправи прострелен пас, успореден на голлинията. Със стотни от секунда обаче, гореспоменатият вече Ожболт, закъсня да засече.

37′

Нервни последни минути от срещата. Двата тима си размениха по няколко остри шпагата, като логично това доведе и до първия жълт картон в мача. Получи го Бирсент Карагарен.

30′

Анте Аралица беше близо да изравни своя капитан Митко Илиев по голове в днешния мач. В 30-ата минута обаче поредната добра акция на хърватина завърши със силен шут в аут.

27′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 3:1!! АРАЛИЦА! Възходът на Локомотив продължаваше, а момчетата на Бруно Акрапович бързо стигнаха и до трети гол. Е, той падна не и без любезното съдействие на вражеската защита. Хитро подаване на Момчил Цветанов доведе до огромно неразбирателство между двамата централни защитници на Славия и стражът им Стергиакис. От това се възползва Анте Аралица, който след щастлив рикошет лежерно отбеляза на празна врата.

21′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 2:1!!! ИЛИЕВ!! Нищо не можа да спаси Славия в 21-ата минута, когато гостите отново бяха поразени от Митко Илиев. Голямата работа за този гол свърши Бирсент Карагарен. Крилото направи впечатляващ пробив по фланга, след като финтира Карабельов и Велковски. Последва негово точно подаване за Илиев, който шутира ниско в близкия на Стергиакис ъгъл. Младият гръцки вратар се намеси, но не толкова фундаментално, че да предотврати ново попадение в своята мрежа.

14′

ОЖБОЛТ! Пълният обрат на "Лаута" съвсем скоро можеше да бъде и реалност. В 14-ата минута нападателят Ален Ожболт получи свободно пространство и отправи тежък шут, който обаче беше отразен по подобаващ начин от Стергиакис.

11′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 1:1 !! ИЛИЕВ - ДУЗПА! "Смърфовете" все пак възстановиха паритета в 11-ата минута. Момчил Цветанов пробва да пласира добро центриране в полето на съперника, но кълбото срещна ръката на амбицирания да го блокира Христо Попадийн. След няколко секунди на консултации със своите помощници, Волен Чинков реши да отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби капитанът Димитър Илиев, който много майсторски вкара по земя в центъра на вратата.

9′

Носителят на Купата на България се опита да отговори подобаващо, но големите му проблеми идваха от защитата, където нова неточност на Стивън Езе можеше да се превърне в перфектна възможност за Георги Йомов. Юношата на Левски обаче не успя да се възползва.

3′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 0:1!! ЧУНЧУКОВ!! Битката на обновения стадион "Локомотив" започна по бляскав начин за гостите. Славия съумя да отбележи гол още с първата си атака в мача. Момчил Цветанов загуби топката в полето на софиянци, след което Христо Попадийн пусна извеждащ пас от дълбочина за своя колега Цветелин Чунуков. Нападателят на гостите изведнъж се оказа сам срещу вратаря, тъй като уж охраняващият го Стивън Езе допусна топката да мине левашки между неговите крака. Така българският национал се понесе сам срещу Луков и елегантно го преодоля за 0:1!

1′