Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 422

Септември спечели гостуването си на Локомотив (Пловдив) с 2:0

Столичани поднесоха нова изненада, победиха Локо (Пд) като гост с 2:0

Фабиано Алвеш не бърза да напусне очертанията на игрището, като негов заместник ще бъде Иван Стоянов.

90′

Жълт картон за Александър Дюлгеров.

88′

Още една рокада при септемврийци. Георги Русев отстъпва мястото си на Иван Тилев.

85′

ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 0:2!! ГАЛЧЕВ! И след като Локомотив не се възползва от възможностите си да изравни, Септември умело дочака своя момент и сложи край на интригата с втори гол. В герой за столичани се превърна техният капитан Борис Галчев, матирал Луков с перфектен изстрел от границата на наказателното поле.

82′

Борис Галчев получава картон заради поредица от груби нарушения.

80′

Още една промяна в редиците на Септември. Мандиангу отстъпва мястото си на Димитър Костадинов.

76′

МАНДИАНГУ! Новата звезда на Септември - Кристофър Мандиангу можеше да подпечата успеха за "виненочервените" в 76-ата минута. Тогава пробивът му завърши с тежък изстрел, който беше изкаран в корнер благодарение добрия рефлекс на Луков.

72′

Септември успя да успокои събитията на терена, като в този момент "смърфовете" трудно стигат до голова възможност.

64′

Официално предупреждение и за голмайстора Асен Чандъров.

62′

ПОДМИНАХА ДУЗПА ЗА ЛОКО! Главният съдия Никола Попов си навлече гнева на "черно-белите" фенове, след като в 61-ата минута подмина падане на Чико Цветанов в наказателното поле. Липсата на дузпа "взриви" резервната скамейка на Локо, като реферът трябваше да чуе доста цветущи изрази по свой адрес.

60′

ГЕОРГИЕВ!! Определено този период от срещата беше доста тежък за софиянци, които трябваше да благодарят на своя вратар за едно фамозно спасяване в 60-ата минута. Тогава Георгиев бе на точното място, отбивайки директно засечена от Димитър Илиев топка след центриране от корнер.

59′

Малко след като се появи на терена, таджикът Умарбаев можеше да запише голова асистенция за Локомотив. Халфът центрира остро от пряк свободен удар, но никой измежду Аралица, Езе и Посинкович не успя да засече острия му пас.

58′

Офанзивна рокада в лагера на домакините. Умарбаев заменя опорния халф Янко Ангелов.

53′

МАНДИАНГУ! Доброто първо полувреме на Септември бе защитено със силна игра и през втората част. Момчетата на треньорския тандем Арангелов/Христов можеха да нанесат нов удар по реномето на "смърфовете" в 53-ата минута. Здравко Димитров се възползва от бързината си и задмина с лекота Буна. След това крилото навлезе в наказателното поле на пловдивчани и подаде за Мандиангу, който от непосредствена близост обаче стреля право в краката на легналия инстинктивно Мартин Луков.

47′

Втората част започва ударно... с жълт картон за Чико Цветанов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

Малко преди почивката Стивън Езе можеше да поправи грешката си при дузпата с гол във вратата на Георгиев. Изстрелът му с глава обаче не затрудни по никакъв начин стража на гостите.

42′

Фабиано Алвеш е първият футболист от Септември, който получава картон.

39′

Смяна в състава на Локомотив. Момчил Цветанов заменя Бирсент Карагарен.

37′

ГРЕДА! Ситуацията за хората на Акрапович можеше да стане още по-тежка в 37-ата минута. Алвеш отправи много силен удар от средна дистанция, който и след рикошет доби такава траектория, че го направи неспасяем за Луков. Тук обаче Фортуна покри "смърфовете", тъй като коженото кълбо срещна дясната греда.

31′

Официално предупреждение за направилия дузпата Стивън Езе.

30′

ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 0:1!! ЧАНДЪРОВ-ДУЗПА! И точно когато всички очакваха, че "смърфовете" са близо до попадението, такова все пак беше факт, но в полза на септемврийци. Дарко Глишич се включи много качествено в атаката на "виненочервените", като на два пъти крайният бранител "литна" футболисти на Локо и беше готов да шутира. Това така и не се случи, но топката все пак продължи към непокрития Георги Русев, който моментално отправи удар, намерил дясната ръка на легналия за шпагат Стивън Езе. Главният съдия Никола Попов прецени, че в играта на нигериеца има умисъл и посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби младият Асен Чандъров, който технично в средата на вратата реализира за 0:1!

24′

ИЛИЕВ! Спорна ситуация беляза срещата в 24-ата минута. Буна и Карагарен комбинираха по фланга, след което атаката продължи с центриране към непокрития капитан на Локо - Димитър Илиев. Насочването му с глава изглеждаше, че ще бъде превърнато в попадение, ала с геройска намеса блесна Янко Георгиев, извадил коженото кълбо с една ръка. Футболистите на Локомотив и публиката  на "Лаута" обаче искаха дискусионното положение да бъде отсъдено като гол, защото според тях топката беше преминала с целия си обем голлинията.

22′

Постепенно отборът на Локомотив успя да се задържи по-продължително в наказателното поле на столичани. "Черно-белите" опитаха да извлекат ефект от всичко това чрез два удара на Аралица и Посинкович, които за тяхна жалост попаднаха в телата на съперникови бранители.

12′

Локо опита да промени статуквото с далечен шут на капитана Димитър Илиев. Коженото кълбо макар и летящо с висока скорост, не посети мрежата на подготвения за сериозна опасност Янко Георгиев.

10′

Добър шанс пред септемврийци се откри в 10-ата минута, когато капитанът на гостите Боби Галчев имаше възможност  да изпълни своя специалитет - пряк свободен удар. Отправената от него топка обаче срещна изградената стена и по този начин не притесни сериозно вратата на пловдивчани.

5′

Началото на двубоя не се разви според очакванията на "смърфовете". Селекцията на Бруно Акрапович не успя да осъществи домакински натиск, а напротив, Септември атакуваше доста остро по дясното крило, където активно си комбинираха Мандианго и Александър Башлиев.

1′