Локомотив (Пд) сложи край на негативната си серия. След шест поредни мача без победа, селекцията на Бруно Акрапович постигна изразителен успех при домакинството си на Ботев (Враца) с 4:0. "Смърфовете" напълно заслужиха своя триумф, който ще им подсигури една идея по-усмихнати коледни и новогодишни празници.

Развръзката на тази среща бе след почивката. Преди това "черно-белите" сътвориха поредица от пропуски, които след това бяха компенсирани с цели четири попадения в мрежата на Красимир Костов. С два гола се отчете Вилим Посинкович, а по веднъж се разписаха Бирсент Карагарен и резервата Ален Ожболт.

Снимка 395553

По този начин локомотивци събраха актив от 25 точки, които ги изкачиха до осмо място във временното класиране.

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Враца) 4:0 (Развой на срещата по минути)

Силен мач за "смърфовете"

Двубоят на "Лаута" започна с търпелив, постепенен натиск от страна на домакините. Доказателство за него бе добър пробив по крилото на Вилим Посинкович в 4-ата минута, завършил с успоредно подаване към Карагарен. Красимир Костов обаче прецени ситуацията и пресече в точния момент. 120 секунди по-късно пред вратата на Ботев се заформи страхотно меле, но така и нямаше играч в "черно-бяло", който да реализира в мрежата.

Макар и случайно, Ботев (Враца) също имаше голово положение в 10-ата минута. Даниел Генов, падайки, отправи доста нестандартен изстрел към локомотивската врата и само добрата намеса на Луков предотврати възможността резултатът на "Лаута" вече да бъде 0:1.

Мнозина се зачудиха защо Асен Георгиев се подготвя да шутира от фаул в 13-ата минута. Централният бранител на Локо обаче демонстрира висока класа, като само блестящото спасяване на Костов го лиши от много красиво попадение.

Снимка 395552

Десният фланг на Ботев (Враца) видимо изпитваше проблеми срещу Банович и Посинкович. В 16-ата първият от гореспоменатите съумя да центрира през Андреас Васев, но ударът с глава на Аралица така и не намери целта.

Отбраната на Локомотив беше разсечена с добър извеждащ пас на Иво Михайлов, който за миг изглеждаше, че ще остави Юли Ненов сам срещу стража на домакините. Бившият му съотборник от Дунав - Мартин Луков обаче го изпревари със стотни от секундата и изрита коженото кълбо силно напред.

Локомотив не успя и в 40-ата минута! Аралица пусна много хитро за сънародника си Вилим Посинкович, който имаше достатъчно време да спре топката, финтира Васев и отправи удар към далечния ъгъл, избит решително с една ръка от непробиваемия до този момент Костов.

Страхотният карък продължи да преследва всички играчи на пловдивчани. Никой не повярва как резултатът не бе открит в продължението на първата част. Карагарен изскочи от дълбочина и засече подаване на няколко метра от врачанската голлиния. Мощният му шут попадна право в гръдния кош на Костов, правейки го за пореден път герой за своя тим.

Логичното в този мач най-сетне се случи в 61-ата минута, когато Локомотив поведе. Димитър Илиев демонстрира добър поглед върху играта и подаде за пусналия се на скорост Карагарен. Биската сюрпризира вратаря на Ботев и насочи неспасяемо в неговия близък ъгъл. Макар и да се намеси, този път Костов беше безпомощен!

Снимка 395551

"Смърфовете" набързо удвоиха и своята преднина, след като в 67-ата минута в прегръдките на съотборници си попадна Вилим Посинкович. Бившият играч на полския Рух бе добре видян от Карагарен и непокрит около дузпата стреля в мрежата на сломените врачани.

Авансът от две попадения на пловдивчани бе запазен след фамозен рефлекс на Мартин Луков в 75-ата минута. Йордан Апостолов от състава на гостите засече с глава след центриране от корнер, но просто бе отчаян от перфектния в този миг страж на Локомотив.

Интригата на "Лаута" приключи съвсем с настъпването на 81-ата минута. Вилим Посинкович се измъкна от последния в отбраната на Локомотив и елегантно реализира останал сам срещу Костов за класическото 3:0!

До края Ботев (Враца) можеше да стигне и до почетен гол. С индивидуалната си класа блесна и Валери Божинов, който обаче беше респектиран от решителната намеса на Луков, отразил почти фронталния шут на Божигол.

Снимка 395554

И вместо да има малко радост за врачани, Локо вкара и четвърти гол. Точен за крайното 4:0 беше резервата Ален Ожболт, направил успешна добавка след спасяване на Красимир Костов.