Пловдивският Локомотив постигна втора победа като гост в първенството на Първа лига. Железничарите победиха в Бургас с минималното 2:1 Нефтохимик и вече са на шесто място в класирането. Те показаха, че имат сили да влезнат във „великолепната шесторка" след края на редовния сезон.

Христо Янев загуби първата си среща за първенство и се видя, че има много проблеми за решаване. Нефтохимик загуби за трети път с 1:2 на свой терен.

НА ЖИВО Нефтохимик - Локомотив (Пд): Ще дебютира ли с победа Христо Янев?

Пловдивчани ще доказват, че мястото им е в първата шестица

Срещата започна мудно, като домакините притежаваха повече топката. Това минимално превъзходство продължи докъм 15-ата минута. Пловдивчани изравниха играта и от един момент нататък започнаха да разиграват топката повече и пренесоха играта в половината на съперника.

През цялото първо полувреме и двата отбора не създадоха нито една чиста голова ситуация. И двамата вратари трябва да са благодарни, че времето не е много студено, защото можеха сериозно да настинат.

През второто полувреме темпото остана същото. Около 60-ата минута гостите натиснаха и практически решиха мача.

Първо Веселин Марчев уцели напречната греда със силен удар отдалече. Стражът Янко Георгиев докосна топката. При последвалия корнер отдясно Дани Кики центрира. Веселин Марчев върна с глава и Мартин Райнов съвсем сам вкара също с глава за 0:1.

Само 7 минути по-късно Димо Бакалов увеличи за 0:2. Той изпревари при извеждащо центриране неуверено излезналия вратар Георгиев и остана на празна врата. Живко Хаджиев също изостана в ситуацията.

До края момчетата на Христо Янев имаха по-скоро желание отколкото възможности да направят обрат. Железничарите можеха да увеличат резултата, но получиха гол с добавеното време след единствения хубав удар на Нефтохимик за целия мач.

Венцислав Христов отбеляза първия си гол за новия си отбор. В 92-ата минута той изпълни прекрасно пряк свободен удар от „мястото на Христо Стоичков". Топката влезе под сглобката на вратата.