С гол на Лукас Тихамер Вихрен победи Локо (Сф) и сложи край на мечтите на столичани за атака на първото място. В началото на мача домакините започнаха по-добре. Още във втората минута санданчани имаха шанс да открият, но Голубович боксира. В 6-ата минута Марчо Дафчев стреля над вратата. Няколко минути след това Орачев поде хубава атака за Локомотив. Той намери Бандаловски, който му върна, но опитният полузащитник нямаше на кой да подаде.

В 18-ата минута Георги Марков изчисти корнер за Вихрен, а Пеас не можа да стреля добре. Минута след това Танко Дяков остана под топката след груба грешка за Голубович. Последваха тактически нарушехние и нищо интересно. Едва в 37-ата минута „железничарите” се раздвижиха и Орачев направи два последователни пропуска. Веднага след това Голубович изби акробатичен шут на Шукардиня.

Второто полувреме започна както и първото. на терена не личеше, че разликата между двата отбора в класирането е 10 места. В 60-ата минута Вихрен откри резултата. Тихамер отклони топката след шут на Сантош и тя влезе във вратата на Голубович за 1:0. Веднага след това Шейтанов изби удар на Иво Иванов от 20 метра. След гола Локомотив така и не успя да създаде чисто голово положение. 81-ата минута домакините пропуснаха да удвоят отново след удар на Тихамер.