Локо (Сф) победи трудно с 2:1 Беласица на стадион "Цар Самуил" в Петрич. Домакините играха на ниво, но изпуснаха куп положения пред вратата на Урош Голубович. Попадението за "комитите" бе дело на Маркиньос, а за "железничарите" точни бяха Генков и Караджинов.

Още след първия съдийски сигнал футболистите на Бела упражниха натиск. Първата опасност бе пред вратата на гостите, след като Христо Господинов открадна топката, която стигна до Жуниван, но кариоката не успя да играе удачно пред наказателното поле на Голубович.

маркиньосПоследваха два сериозни удара на Маркиньос (вляво), който в 7-ама минута със страхотен шут от около 30 метра изпрати топката на сантиметри над вратата на Локо (Сф). В 17-ата минута от фаул от около 40 метра Маркиньос стреля директно, защитата и вратарят на гостите явно очакваха центриране и топката се спря в мрежата за 1:0.

В 23-ата минута след центриране от 30 метра пред наказателното поле на домакините Генков с глава изпрати топката в обратния ляв ъгъл на Бахтарлиев за 1:1. От този момент нататък господари на терена бяха изцяло домакините. В 37-ата минута Христо Господинов тръгна по левия фланг с топката, но не успя да центрира към свободните Дубала и Жуниван, намиращи се в наказателното поле на столичани.

След почивката отново по-активният отбор на терена бе този на домакините. В 52-ата минута Христо Господинов нанесе силен удар от 25-26 метра, но Голубович прояви невероятен рефлекс и изби. В следващата минута след центриране отляво Благой Наков насочи топката с глава към опразнената врата, но там Орачев от голлинията изби топката и предотврати попадение в тяхната врата.

В 81-ата минута Личков изпусна Генков, централният нападател на гостите подаде зад защитата на Караджинов и той от два метра простреля Бахтерлиев за
1:2.

До края на срещата включително и четири минутното продължение футболистите на Бела свиха обръча пред столичани но ударите на Дубала бяха избити от защитата и вратаря на гостите. Много лошо впечатление направи Генков, който при смяната си отправи обидни реплики към публиката, с което предизвика гнева им на зрителите.

След срещата стана ясно, че лидерът в румънското първенство Динамо (Букурещ) проявява интерес към нападателя на Локо (Сф) Цветан Генков, който впечатли емисарите на тима, които изгледаха на живо срещата в Петрич.