Локомотив (Пд) очаквано надигра състава на Монтана, в среща от програмата на "А" група.

Пловдивчани се наложиха с 2:0.

Автор на първия гол в мача стана голмайсторът на "смърфовете" - Мартин Камбуров.

Таранът вкара 17-ия си гол през сезона и продължава битката с Клаудиу Кешеру за автор на най-много попадения в елита ни през сезона.

Камбуров бе точен след 21 минути игра, като отказа защитата на съперника.

Крайното 2:0 оформи Емил Гъргоров, разписал се 7 минути преди последния сигнал.

ТОПСПОРТ проследи на живо за вас случилото се на терена в чата ни на събитията:

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) - Монтана (ВИДЕО)

Ще останат ли "смърфовете" в битката за бронза?

На два пъти домакините нацелваха и напречната греда на вратата, пазена от Ивайло Василев.

Локомотив определено бе по-добрият тим на терена, но Монтана също имаше своите шансове за отбелязване на попадения.

На два пъти Емил Велев претендираше за дузпа, в полза на тима си, но повторенията показваха, че такава по-скоро няма.

През вторите 45 минути играта загрубя и бяха показани редица официални предупреждения.

Лошото време и сериозното количество дъжд, излял се на "Лаута", не направиха играта особено привлекателна, като през последните 15-ина минути мачът по-скоро се доиграваше.

В Пловдив двата отбора никога не са завършвали наравно. Локомотив има вече 7 победи, а Монтана 2. Головата разлика е 18:8.

Локомотив прави много силен финал на първенството и изненадващо влезе в битката за бронзовите медали.