Локо (Пд) победи Ботев с 2:0 пред близо 11 000 зрители на стадиона в парк "Лаута". "Смърфовете" категорично надиграха "канарчетата", като само може да съжаляват, че не спечелиха с по-изразителен резултат, предвид уникалните пропуски пред вратата на Лилчо Арсов. Едрогабаритният страж се изяви геройски в няколко ситуации и спаси Ботев от катастрофално поражение.

балдовалиевПървото попадение в срещата бе на Зоран Балдовалиев (вляво), който засече с глава в 32-ата минута центриране на Христо Златински отдясно.

Преди попадението Илами Халими и Явор Въндев също имаха да вкарат във вратата на Лилчо Арсов, който до момента пази повече от добре и не позволява на Локо (Пд) да поведе с по-изразителен резултат.

Три минути след гола Халими имаше шанс да направи 2:0 за Локо (Пд). Златински влезе в наказателното поле на "канарчетата", пусна на непокрития Халими, който оставен сам стреля право в тялото на Арсов. Секунди по-късно македонецът се оплака от контузия и бе заменен принудително от Даксун.

През първата част играчите на Ботев не успяха да създадат чисто голово положение и Локо (Пд) заслужено се оттегли на почивка с гол аванс.

Малко след началото на втората част Костадин Видолов пропусна да изравни с глава. В ответната атака Явор Въндев направи 2:0 за Локо (Пд) с изключително красиво попадение. Сливналията напредна, и когато всички очакваха да центрира, той предпочете да стреля силно по земя с левия крак и бе точен.

До края на мача локомотивци продължиха да натискат, но вратарят на Ботев Илчо Арсов спаси силни удари на Сечков в 59-ата и на Балдовалиев в 71-ата минути.

На мача присъства лидерът на НДСВ и бивш премиер на България Симеон Сакскобургготски, който дойде в компанията на двамата клубни президенти Александър Тасев и Димитър Христолов.