Въпреки сериозните си проблеми, отборът на Локомотив (Пд)  постигна много престижен успех, побеждавайки столичния ЦСКА с 2:0. Триумфът на пловдивчани дойде напълно заслужено, след като домакините демонстрираха сериозно себераздаване гарнирано и с две попадения. Над всички бе ветеранът Здравко Лазаров, който сам отбеляза първия гол, а след това изработи и дузпата реализирана от Мартин Камбуров.

Загубата е неприятен удар по амбициите на ЦСКА, който можеше да съкрати изоставането си от Лудогорец до само 6 точки. „Червените" показаха липса на креативност в атака, което се оказа и фатално и за крайния резултат. „Лаута" пък се превръща в непревземаема крепост за софиянци, след като те загубиха гостуването си и през редовния сезон, падайки тогава с 0:1.

„Армейците" остават на третата позиция с актив от 61-точки, докато Локо (Пд) е на седмото място с 49.

Въпреки проблемите си през тази седмица, момчетата на Сашо Станков започнаха дербито далеч по-амбицирани. Още в 6-ата минута Мартин Камбуров опит да отбележи от пряк свободен удар, ала опитът му срещна „червената" стена. Секунди след това, Спас Делев остана непокрит и пробва красив изстрел малко зад наказателното поле, който за негово съжаление мина над горната греда на Райс М'Боли.

Отговорът на ЦСКА дойде още в следващата атака, когато след дълго разиграване, топката попадна в краката на Стивън Сънди. Опорният халф пробва мощен шут, койо обаче мина на безопасна дистанция от вратата на Акалски.

Домакините поискаха дузпа в 26-ата минута, тъй като имаха претенции за игра с ръка на Жереми Фо-Поре. Те обаче не бяха уважени от Таско Таско и играта продължи. Така се стигна до 37-ата минута, когато играчите на Локомотив успяха да поведат в резултата.

Здравко Лазаров изпълни по брилянтен начин един пряк свободен удар, който препарира М'Боли и се оплете в „армейската" мрежа за 1:0.

Селекцията на Стойчо Младенов започна втората част по далеч по-добър начин. Още в 46-ата минута, резервата Тони Силва създаде напрежение в полето на Локо, но то така и не се превърна в голова ситуация. Секунди след това, столичани поискаха дузпа за нарушение на Делев срещу Апостол Попов, ала и тяхното брожение не бе удовлетворено от рефера Тасков.

Нова брилянтна атака на домакините пък бе в основата на втория гол за Локомотив. Здравко Лазаров бе изведен по отличен начин зад „армейската" отбрана и остана очи в очи с М'Боли. „Електричката" тръгна да лъже алжирския вратар, който го събори в наказателното поле и за съдията не остана нищо друго освен да посочи „бялата" точка. С отговорната задача се нагърби Мартин Камбуров, който показа „железни"нерви и удвои за 2:0.

До края на срещата, Локо държеше под контрол събитията на терена. Отбраната пред Кирил Акалски действаше умело при всяка една опасност, като при една от тях удар на Косоко срещна тялото на добре пласиралия се Ангел Грънчов.

Така Локомотив записа първа победа в плейофната фаза на шампионата, като също така стана един от малкото тимове, които са успели да отбележат над 100 гола в дългогодишното си съперничество с ЦСКА. В следващия кръг, двата тима ще имат сериозни изпитания, имайки тежки столични дербита. Локо приема Ботев (Пд), докато ЦСКА се изправя в поредно вечно дерби с Левски.