Шампионът Лудогорец, вече по традиция, започна новия сезон в „А" група с поражение. След като в предните сезони разградчани падаха от Любимец и Хасково, сега „орлите" бяха победени с 2:0 при визитата си на Литекс.

Поражението е второ поредно за „зелените", които само преди няколко дни паднаха и от скромния Милсами.

Така дните на треньора Бруно Рибейро изглеждат преброени, а Люпко Петрович започна третия си период начело на „оранжевите" с успех. С трите точки ловчанлии позамазаха и срама от отпадането от Йелгава.

Литекс откри резултата в 26-ата минута и с оглед развитието на мача до този момента напълни заслужено. Асприля направи уникален рей от средата на терена, разминавайки трима защитници на гостите и с прекрасен шут матира Владо Стоянов.

Лудогорец се представи изключително бледо до почивката, а неоткриваем на терена бе звездата им Марселиньо.

През втората част страстите на терена се нажежиха. Първо домакините поискаха дузпа за поредна груба изява на Моци, който блъсна Нунеш в пеналта.

В 64-ата мин. пък нервите на Петрович не издържаха, той реагира бурно на съдийско отсъждане и бе изгонен от пейката.

Това обаче не се оказа фатално за Литекс. Нещо повече - малко преди края"оранжевите" удвоиха аванса си със страхотен гол на Виана, който се разписа от границата на пеналта.

Впоследствие обаче латиноамериканецът се изложи здраво. В радостта си той си свали фланелката за което получи жълт картон. Дотук нищо чак толкова лошо,само че той се оказа втори за Диого.

Така Литекс започна сезона с успсех, но ще бъде без Виана и треньора си Петрович за гостуването на Левски в следващия кръг.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 2:0