Литекс победи Пирин с 1:0 в мача между петия и шестия в класирането. Единственото попадение за "оранжевите" вкара Сандриньо през втората част. Двата отбора показаха добър футбол и приятна за зрителите игра.

Още в първите минути домакините пропиляха отлични положения чрез Дубала, Генчев и Нифлор. Пиетробон също на два пъти опита да застраши Тодор Тодоров в 9-ата и 12-ата минути. В 19-ата минута страхотен шут на Дубала мина покрай вратата. Десет по-късно Кирил Николов опита да прехвърли Тодоров, не прецени ръста на вратаря, който без проблем улови. В 34-ата минута той изби с плонж и удар на Пиетробон. Две по-късно Генчев стреля, но топката мина на сантиметри от вратата.

На полувремето Йешич реагира като пусна в игра Том и Бибишков. Последният бе в основата на по-интересните положения след почивката. В 59-ата минута ловчанлии стигнаха до гол. Мишо Венков центрира в наказателното поле, Бибишков свали към Сандриньо, който с мощен удар препарира Чавдаров. До края на мача и двата отбора имаха по няколко положения, но не падна нов гол.