Литекс победи Нафтекс с 1:0 и прати бургазлии в историята. Това бе последният двубой на "нафтата" преди обединението с Черноморец 919, което вчера стана факт. Пред погледа на нападателя на Атлетико (Мадрид) Мартин Петров ловчанлии надиграха тотално "шейховете", макар и без голяма част от титулярите си, но заради многобройните пропуски пред вратата на Свилен Симеонов спечелиха само с 1:0.

Преди почивката нападателите в оранжево се скъсаха да пропускат и едва в 65-ата минута стигнаха до победния гол. Минута преди това дебютантът в "А" група Орлинов и влезлият като резерва Любенов сътвориха добра атака, при която Костадин Хазуров бе повален в наказателното поле от Жеков, вратарят Симеонов обаче спаси удара на Желев от бялата точка.

При изпълнението на ъгловия удар защитникът на "оранжевите" се реваншира за пропуска си и с глава вкара победния гол. Той е негов осми от началото на сезона, с което Желев се нареди на второ място при голмайсторите на тима след Миливой Новакович.

Гостите едва в средата на второто полувреме отправиха първия си точен удар в очертанията на вратата, пазена от Тодор Тодоров. Абеди можеше да изравни в 68-ата минута, но стражът на "оранжевите" спаси, а до края на двубоя ловчанлии изпуснаха поне още няколко чисти положения чрез Берберович, Орлинов и Ковачев.