Левски продължава да копае дъното. "Сините" записаха равенство 1:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) на своя "Виваком Арена Георги Аспарухов".

Така столичани продължават с негативната си серия от началото на годината след като в миналия кръг паднаха от Пирин в Благоевград.

Снимка 280519

Днешният двубой беше изключително важен за отбора на Левски, който преди дни бе оставен от собственика си Спас Русев. Феновете призоваха преди срещата да напълнят стадиона, но в крайна сметка по трибуните имаше около 2000 човека, които изтърпяха студеното време и бездушната игра на своите любимци.

Играчите на Елин Топузаков владееха инициативата, но не показаха особена идея във всичките аспекти на играта.

НА ЖИВО: Левски - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1

Много важен мач за "сините"

Минути преди началото имаше проблеми с осветлението на стадиона, но в крайна сметка лампите на "Герена" светнаха и мачът започна по план. В началните минути, "сините" доминираха тотално.

В 15-ата минута, Нар намери добре Сукуна, който стреля мигновено, но Николай Банков се намеси решително и улови.

След 20-ата минута гостите успяха да се отърват от първоначалния натиск към вратата си и все по-смело атакуваха по посока на Йоргачевич. Все пак до края на полувремето не се стигна до нито едно чисто голово положение и така двата тима се отеглиха при 1:1.

Снимка 280520

На полувремето Елин Топузаков гласува доверие на Бабатунде Адениджи, който замени Сукуна и на Краев, който влезе на мястото на Нар.

Минута по-късно, нападателят се отблагодари на треньора си. Аниете центрира от фаул, Бабатунде Адениджи засече и стреля, а Николай Банков увисна и резултатът стана 1:0. Малко по-късно отново Адениджи намери Аниете, който изскочи на добра позиция и отправи отличен удар, но Банков се намеси решително и топката излезе в корнер, след който не последва нищо опасно.

Намаляват заплатите в Левски заради финансовата криза

Намаляват заплатите в Левски!

Даниел Боримиров започва преговори с футболистите

В 58-ата минута, Локомотив изненадващо или не изравни. Кифуети надскочи Яблонски при едно центриране и с глава засече за 1:1. След полученото попадение, играчите на Левски тотално не знаеха какво да правят по терена.

В 80-ата минута драмата за "сините" можеше да бъде пълна, след като Муса изскочи сам срещу Йоргачевич, той се намеси и топката попадна в Джоман, който фронтално срещу вратата не успя да вкара.

След този мач, Левски е с 44 точки, а на три точки дебне ЦСКА, който днес записа втора поредна драматична победа от началото на полусезона, налагайки се над Берое.