Беласица нанесе първа загуба на Левски от началото на календарната година - 2:1. "Сините" излязоха с почти всички свои юноши, след като Станимир Стоилов разпусна голямата част от титулярите. В началните минути домакините започнаха с вихрено темпо, а бразилците Маркиньос и Дубала бяха много активни на върха на атаката на "комитите".

Логичното се случи в 27-ата минута, когато Маркиньос проби отляво, подаде на Дубала и той със силен и точен удар вкара на Николай Михайлов - 1:0. Три минути по-късно Николай Димитров стреля, но топката премина на сантиметри над горната греда. До края на полувремето и двата отбора не направиха нищо запомнящо се.

След почивката домакините повече желаеха победата. В 74-ата минута Сезар получи пас от дълбочина и със силен удар препарира сина на Боби Михайлов. "Сините" не намериха сили за обрат, а играта бе основно в центъра на терена. В самия край на мача футболистите на Левски успяха все пак да отбележат почетно попадение, като влезлият като резерва Павлов от около 30 метра бе точен.

Така Беласица постигна клубен успех, след като за първи път завършва първенството на шесто място. Именно поради тази причина и заради успешния сезон публиката в Петрич изпрати с бурни аплодисменти своите любимци.