Левски тушира насъбралото се напрежение в своите редици, постигайки важна шампионатна победа. Тази вечер "сините" разбиха последния Витоша (Бистрица) с 4:0 и по този начин, може би временно, се върнаха на първото място в таблицата.

Отличен двубой за вековниците изигра Паулиньо, който се разписа по веднъж в двете полувремена. Класиката беше оформена от португалеца Нашименто, а заслужено попадение на своята сметка добави и Найджъл Робърта, който направи силно включване в мача, за сметка на предпочетения като титуляр Дени Алар.

Снимка 439055

Другият важен момент в двубоя беше завръщането в игра на лекувалия близо 10-месечна травма Холмар Ейолфсон. Под бурните аплодисменти на "сините" фенове, в 81-ата минута той замени Янис Каргас.

Витоша - Левски 0:4 (Развой на срещата по минути)

Паулиньо блесна с две попадения

Началните минути на този двубой бяха белязани от изключително бавно темпо на игра. Двата тима не предприемаха излишни рискове, което оказа фатално въздействие върху качеството на столичната битка.

Левски създаде нещо като голова възможност в 14-ата минута. Филипе Нашименто центрира от корнер към далечната греда. Там добре пласиран бе Дени Алар, но ударът му с глава беше безкрайно разочароващ и дори не беше близо до вратата на Витоша.

Снимка 439057

Франко Мазурек и Филипе Нашименто по-скоро си попречиха, отколкото да демонстрират отборна игра в 19-ата минута. Дуото получи подаване от Паулиньо, но нито един не се реши да отправи изстрел. В крайна сметка, те оставиха въпросната чест за Райнов, който прати коженото кълбо високо в аут.

Необходимото спокойствие в "сините" редици дойде с настъпването на 21-ата минута. Хората на Хубчев организираха нова атака по левия фланг, която внесе смут в защитата на Витоша. Бонев не успя да изчисти топката надалеч, а това се оказа добра възможност за Паулиньо, бразилецът отправи техничен изстрел към далечния ъгъл, Василев явно беше сюрпризиран от случващото се и само изгледа как топката попада в горния му десен ъгъл.

Снимка 439059

Левски можеше да удвои своята преднина малко преди паузата. Иван Горанов направи хубаво включване по крилото, което завърши с остро центриране за връхлитащия на първа греда аржентинец. Изстрелът му с глава обаче не намери очертанията на вратата, което видимо ядоса нисичкия латиноамериканец.

Снимка 439066

Подновяването на играта стартира по позитивен начин за Витоша, като тимът на Енгибаров създаде и първата си голова ситуация в мача. Атанас Кабов беше изведен хитро зад гърба на тромавия Каргас, но последвалият му шут попадна право в обсега на Миятович.

Отговорът на Левски не закъсня. Франко Мазурек опита да демонстрира класа с удар от фаул, след като завъртя добре топката над стената, но Василев го отчая с акробатично спасяване. При последвалия корнер, Левски успя и да удвои своята преднина. Янис Каргас продължи умно топката за съотборниците си на далечната греда. Там непокрит се оказа Паулиньо, който на празна врата направи възможно най-лесното.

Снимка 439061

В 64-ата минута безличният Дени Алар получи идеална възможност да напомни за себе си с гол. Австрийският голмайстор беше изведен зад отбраната на Витоша, но се забави прекалено много преди да отправи изстрел и беше блокиран с перфектен шпагат от Купенов.

Класиката на националния стадион беше близо до осъществяване в 75-ата минута. Филипе Нашименто изпълни доста добре фаул от над 20 метра, но коженото кълбо тупна и премина много близо покрай лявата греда на бистричани.

Берое победи Ботев (Пловдив) с 2:0

Берое взе Битката за Тракия, Камбуров с гол №222

Заралии взеха битката за Тракия

Витоша така и не се измъкна от инкасирането на трети гол. Очакваното попадение падна в 81-ата минута. Найджъл Робърта направи отличен пробив по фланга, след което пусна перфектния пас за връхлитащия Нашименто, който отблизо не остави шанс на вече и без това матирания Василев.

Снимка 439060

Големият миг в оставащите минути от мача беше завръщането в игра на Холмар Ейолфсон. Исландецът получи бурните аплодисменти на публиката, когато малко преди края се появи в игра вместо Янис Каргас.

Заслужено, с оглед доброто му включване в мача, Найджъл Робърта съумя да запише името си и сред голмайсторите. В 89-ата минута Нашименто върна жеста на национала на Кюрасао, като му центрира отлична топка от фаул, която бившият нападател на Камбуур заби неспасяемо в мрежата с глава.

В следващия кръг и на двата тима предстоят срещи с пловдивски отбори. Левски се изправя срещу много стабилния тим на Локомотив. Докато Витоша гостува на Ботев.