Левски победи с 2:0 Верея като гост в мач от последния кръг на плейофите в първата шестица и зае заветното трето място в крайното класиране. Паулиньо (60,71) се превърна в герой за "сините" с два гола на "Трейс Арена"

Столичани бяха пълни господари на терена, но вратарят на старозагорци Даниел Наумов се отличи с няколко отлични спасявания след удари на Роман Прохазка, Васил Панайотов, Антонио Вутов и Ривалдиньо.

След днешната победа Левски събра 64 точки и ще се изправи срещу Черно море в директен спор за място в Лига Европа през следващия сезон. Верея остава на шесто място с 36 пункта.

Верея - Левски 0:2

Верея - Левски 0:2, втори гол на Паулиньо

"Сините" се нуждаят от поне точка, за да са сигурни за баража за Лига Европа

На загрявката преди мача Филипе Нашименто получи контузия, като вместо него в титулярния състав се появи Ивайло Найденов.

Още в 1-ата минута Ривалдиньо стреля неточно, топката стигна до Панайотов, който от малък ъгъл я прати в аут. Гостите, които днес играха в третия си сив екип, продължиха да атакуват. В 12-ата минута Иво Иванов изпревари Ривалдиньо в наказателното поле и изчисти в корнер центриране на Найденов.

В 24-ата минута Яблонски свали топката за Прохазка, който стреля от воле, но топката срещна гредата, след което излезе в аут. В последните минути на първата част натискът на столичани се засили, но с няколко отлични спасявания Даниел Наумов опази вратата си суха.

Снимка 357683

Младият страж реагира блестящо при удар с глава на Прохазка в 35-ата минута. Две минути след това Наумов спаси удар от далечна дистанция на Панайотов. Топката попадна в Антонио Вутов, който също стреля, но вратарят на домакините показа завиден рефлекс и спаси.

В 43-ата минута Горанов измъкна топката от играч на Верея и подаде на Ривалдиньо. Бразилският нападател стреля без да се бави в близкия ъгъл, но отново вратаря на "лъвовете" бе на мястото си.

Втората част започна с нов пропуск на Левски. Иван Горанов с поредното си перфектно центриране намери Вутов в наказателното поле. Младежкият национал нанесе удар с глава, който бе в тялото на Наумов и той спаси.

Снимка 357682

Вратарят на домакините капитулира в 59-ата минута. Тогава Паулиньо проби отляво, финтира Здравко Илиев и с мощен удар реализира за 0:1.

В 68-ата минута Жорди Гомес отправи топовен удар от над 25 метра, но отново Наумов се намеси блестящо и изби в корнер.

Две минути по-късно гостите решиха всичко в мача с втори гол на Паулиньо. Иван Горанов проби отляво и центрира, Веско Минев изби топката, която се озова в бразилеца, а той с фантастичен удар в горния десен ъгъл вкара за 0:2. Това бе осми гол за крилото след идването му на "Герена".

В 85-ата минута след нова добра акция на Горанов, топката се озова в Обертан. Френският футболист опита удар, който мина покрай вратата. В продължението на срещата удар на Слаев срещна гредата.

Така Левски победи Верея и в четвъртък, 24 май, от 20:30 часа ще спори с Черно море на "Герена" за място в Лига Еропа.