Отборът на Левски се изкачи на върха в Първа лига. "Сините" сториха това след очакван успех над Септември с 2:0. По този начин новият наставник Славиша Стоянович направи отличен дебют пред публиката на "Герена", дарявайки я с първи домакински успех през тази кампания. Левскарите могат да задържат лидерската си позиция и по-дълго от 2 часа, ако големият враг ЦСКА загуби визитата си на Лудогорец.

Левски - Септември 2:0 (Развой на срещата по минути)

Трети пореден успех за "сините" под ръководството на Славиша Стоянович

Вековниците подсигуриха победата си още до паузата, когато по един гол реализираха Давиде Мариани и Станислав Костов. След почивката "синият" разгром можеше да бъде и по-изразителен, но попадения на Костов и Кабрал бяха отменени, а пък непростим пропуск направи Габриел Обертан.

Снимка 374007

Източник: БГНЕС

Може би най-важното за състава на Левски е , че днес играчите на клуба демонстрираха офанзивен футбол, който освен трите точки, зарадва и сравнително малкото зрители на "Георги Аспарухов". Септември на Ники Митов пък продължава да бъде постоянен в своето непостоянство.

Двубоят на "Герена" стартира без очаквания от всички "син" домакински натиск. Двата тима си спретнаха сериозна битка в центъра на терена, която отвори единствено работа на главния съдия Петър Костадинов.

Мариани: Напълно заслужена победа!

"Славиша Стоянович е роден победител"

Първият, който пробва да направи мача малко по-остър беше Жерсон Кабрал. Крилото осъществи самостоятелна атака през центъра, която можеше да завърши и с удар, ако на рискован шпагат не бе легнал централният бранител на Септември - Аласана Диаби. Селекцията на Славиша Стоянович беше близо до откриващия гол в 8-ата минута. Кабрал подаде за 19-годишния титуляр днес Станислав Иванов, който шутира без подготовка. Изстрелът му нямаше необходимата точност и сила, поради което не затрудни сериозно подсигурилия своя ъгъл Вальо Галев.

Снимка 373992

Макар и доминиращи в срещата, левскарите без малко не инкасираха попадение в собствената си врата. Септември разгърна отлична контра в 15-ата минута, при която Здравко Димитров спечели индивидуалния си сблъсък с Холмар Ейолфсон и стреля незабавно от малък ъгъл. Мартин Полачек обаче бе на мястото си и направи решително спасяване.

Кичо Добрев: Младите момчета в нашия отбор се нуждаят от вяра и подкрепа

"Важно е да не изоставаме от златната среда"

"Синьото" чакане приключи в 24-ата минута, когато резултатът бе открит. Отново в епицентъра на събитията бе Жерсон Кабрал, който навлезе в полето на съперника и върна леко назад за връхлитащия към дузпата Давиде Мариани. Швейцарецът не се нуждаеше от допълнително докосване, а веднага насочи коженото кълбо в септемврийската мрежа.

Снимка 373995

Ядосан от случващото се в отбрана, треньорът на гостите Николай Митов извърши наказателна смяна. Обект на неговите критики стана някогашният юноша на Левски - Георги Стоичков. Бесният специалист го замени с Иван Стоянов, а при размяна на реплики със своите помощници от скамейката заяви: "Тоя не знае къде е, мисли си, че още е в Левски!".

Левски усети насадилото се притеснение в редиците на своя опонент и след кратко време го наказа с втори гол. Давиде Мариани шутира от средна дистанция, като ударът му затрудни максимално Галев. Погрешно избитата топка попадна в краката на дебнещия Слави Костов, който с лекота покачи до 2:0.

Снимка 373993

Постепенно отборът на Септември изнесе играта в половината на Левски и незнайно как не върна един гол след уникално меле в 39-ата минута. Непробиваем пред голлинията на "сините" беше Марин Полачек, който спаси изстрел отблизо на Александру Бенга. Последва страховит карамбол, при който на три пъти играчи на септемврийци имаха възможност да се разпишат, но топката така и не преминаваше през купа от левскари.

Ники Митов: Важно е да постигнем постоянство, Левски не ни изненада

"Съперникът ни вкара елементарни голове"

Селекцията на Славиша Стоянович отговори с две добри възможности. При първата Обертан хитро получи в коридор, но след това пасът му до Кабрал бе пресечен. Второто положение бе за Аймен Белаид, който не се разписа с глава при центриране от корнер.

Снимка 373994

Левски можеше да стартира втората част с трети гол. Всичко се случи след едно отлично двойно подаване между Обертан и Костов, което изведе френската звезда сам срещу вратаря. Габриел обаче направи по-трудното и буквално от два метра прати коженото кълбо над горната греда.

Септември пък продължаваше да тормози "сините" единствено чрез своя капитан Боби Галчев, който така и не намираше очертанията на вратата при удари от далечна дистанция.

Костов: Играем офанзивно и с по-голямо настроение

"Добър мач за Левски"

Попадението определено убягваше на младия Станислав Иванов, който регистрира поредния си пропуск в 56-ата минута. Милош Цветкович задължи нападателя да отбележи с прекрасен пас, но Стаси пак не намери мрежата на сломения съперник.

Снимка 373991

3:0 не стана и в 70-ата минута, когато липса на още малко футболна класа попречи на Жерсон Кабрал да отбележи. Цялата работа свърши Габриел Обертан, който му даде топката малко пред голлинията. Тя обаче рикошира в ръката на крилото и това не остана незабелязано от главния арбитър Костадинов.

Макар и демонстрирал стабилност тази вечер, Мартин Полачек не пропусна да направи една от обичайните си грешки за мач. Словакът не бе подготвен при шут от далечно разстояние, като само навременната намеса на "син" бранител го спаси от добавка в собствената му мрежа.

Снимка 374011

Последното събитие на "Герена" бе минута преди края, когато в игра след продължителна контузия се завърна Филише Нашименто.

Галчев след загубата от Левски: Ако се играе честно, ЦСКА може да стане шампион

"Показаха как се играе футбол и в първенството, и в Европа"

В следващия кръг на Левски предстои трудно гостуване на Етър (Велико Търново), докато Септември също има визита - на русенския Дунав.