Левски разгроми новака в Първа лига ФК ЦСКА 1948 в мач от 6-ия кръг на първенството.

Двубоят на "Герена" приключи при резултат 3:0. Точни за победителите бяха Насиру Мохамед и на два пъти Борислав Цонев.

"Сините" постигнаха третата си поредна победа в шампионата. От своя страна "червените" записаха успех миналия кръг срещу Монтана, но днес съдбата не беше на тяхна страна.

Снимка 496925

Тимът на Георги Тодоров започна слабо сезона, записвайки 2 загуби и равенство в първите си три срещи. В последните кръгове обаче отборът стабилизира представянето си и стигна до две поредни победи.

ФК ЦСКА 1948 трябваше да чака до петия кръг, за да постигне първи успех в историята си в елита на България. Днес обаче съставът нямаше късмет.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - ФК ЦСКА 1948  3:0, втори гол на Борислав Цонев

Левски - ФК ЦСКА 1948 3:0, втори гол на Борислав Цонев

"Сините" приемат столичания си съперник

Първото полувреме премина под диктовката на домакините. Футболистите на гостуващия тим излязоха по-продължително от собствената си половина от терена след около половин час игра.

До този момент надмощието на "сините" бе тотално.

Акциите на столичани срещаха сериозен отпор от сгъстената защита на ФК ЦСКА 1948, но нерядко тя се пропукваше под непрестанния натиск.

Снимка 496924

В 6-ата минута Левски излезе напред в резултата. Паулиньо центрира остро в полето на съперника, топката бе отклонена в гредата и се върна към оставения абсолютно непокрит Насиру Мохамед, който шутира в десния страничен стълб, а след това топката влезе в мрежата на гостите - 1:0.

Натискът на домакините не спря, като Цонев изпълни редица ъглови удари, при които се стигаше до избиване на кълбото напред.

Снимка 496923

Галин Иванов и Георги Русев бяха футболистите на ФК ЦСКА 1948, които опитваха да направят нещо смислено за състава си в предни позиции.

Любопитно за отбелязване бе това, че таранът Мартин Камбуров нееднократно можеше да бъде забелязан по левия фланг, като се опитваше да центрира в пеналта.

Снимка 496922

Така или иначе до изравнителен гол не можеше да се стигне, още повече, че единственият точен изстрел в очертанията на вратата, пазена от Михайлов, бе отправен от Иванов, но беше лек и не затрудни опитния страж.

Така до паузата Левски, напълно заслужено, водеше в резултата.

Няколко минути след паузата Борислав Цонев стреля опасно от свободен удар, но Наумов спаси.

След това и Радослав Цонев изпробва късмета си с изстрел от статично положение, но вратарят на ФК ЦСКА 1948 отново се намеси подобаващо.

Снимка 496921

В 55-ата минута обаче домакините успяха да удвоят преднината си. Точен бе Борислав Цонев, който получи подаване от Спиерингс на доста сериозна дистанция от целта, но реши да стреля, като не остави шансове на стража, покачвайки на 2:0.

В 62-ата минута Цонев бе повален в наказателното поле. Реферът не се подвоуми и посочи бялата точка.

Зад топката застана потърпевшият футболист на "сините", който бе точен за втори път днес, на пръв поглед решавайки всичко в мача с гола си за 3:0.

Петнайсетина минути преди края първо Мохамед можеше да вкара второ попадение, но не намери очертанията на вратата на съперника, а още в ответната атака Михайлов се отчете с две чудесни спасявания, като не позволи на ветерана Камбуров да се разпише.

Нова промяна в резултата нямаше и по този начин Левски продължава с убедителното си представяне в шампионата на страната.