Въпреки трусовете през последната седмица, Левски стартира новия сезон в Първа лига с победа. "Сините" надвиха с 1:0 Ботев (Пловдив) като гост. Единственото попадение на Коматево реализира Илия Димитров дълбоко в добавеното време на срещата.

Столичани, които в този мач бяха водени от Тодор Симов и Георги Тодоров, създадоха няколко чисти голови положения, които бяха изпуснати от Станислав Костов. Левскарите действаха с повече агресия в противниковото поле и като цяло държаха инициативата в мача, но стигнаха до гол едва в третата минута на довеното време. "Канарчетата" се стремяха да изненадат своя съперник на контраатака, но стигнаха едва до един удар с глава на Стивън Петков.

Ботев (Пловдив) - Левски 0:1

Ботев (Пловдив) - Левски 0:1, гол на Илия Димитров

Двубоят на Коматево започва в 20:45 часа

Още във 2-ата минута на срещата Гомес центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, където Костов не успя да засече топката и Кайзер улови. Малко по-късно полският страж изби силен удар от далечна дистанция на Давиде Мариани.

След последвалия корнер Костов отклони топката с глава, но стражът на домакините изби над гредата.

Снимка 369571

В началните минути вътрешните халфове на Левски Давиде Мариани и Антони Белмонт получиха жълти картони.

В 16-ата минута Костов пропусна отлична възможност да открие резултата. Кабрал центрира от аутлинията, нападателят изпревари противников футболисти и стреля с глава, но Кайзер успя да спаси.

Снимка 369573

Левски продължи да бъде по-агресивният отбор и често затрудняваше Ботев при изнасянето на топката. В 31-ата минута Кабрал стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Кайзер.

Временният треньор на Левски: Показахме, че до последно ще гоним победата

"Най-логично бе да отбележим гол"

Пет минути по-късно отново Костов пропусна. Нападателят открадна топката от Костадин Ничев и напредна с топката, след което опита удар, който излезе в аут.

Снимка 369574

В края на полувремето Тодор Неделев опита да изненада Мартин Полачек от пряк свободен удар, но кълбото мина покрай гредата.

Николай Киров обвини шеф в Ботев (Пловдив) в лъжа: Отборът не се развива

"Не е лесно да загубиш в последната минута"

Втората част започна по идентичен начин на първото полувреме. Инициативата бе в "сините", докато "канарчетата" опитаха да изненадат своя съперник на контраатака.

Снимка 369575

В 52-ата минута удар на Давиде Мариани от пряк свободен удар мина над вратата. Три минути по-късно Левски можеше да излезе напред в резултата. Обертан намери Костов в наказателното поле, нападателят нанесе удар, който бе избит от Даниел Кайзер.

В 63-ата минута многоходава атака на Левски завърши с удар по диагонала на Жерсон Кабрал, който излезе в аут.

Габриел Обертан призна: Липсваше ни насладата от футбола, Тодор Симов ни я върна!

"Той ни даде свобода", заяви звездата на Левски

Малко след това Ивайло Найденов влезе на мястото на Антони Белмонт. Десетина минути по-късно юношата на Левски се контузи и бе заменен от Холмар Ейолфсон.

Снимка 369576

В 79-ата минита Васил Шопов намери Стивън Петков в наказателното поле. Нападателят стреля с глава, но Полачек спаси.

В третата минута на добавеното време Левски стигна до гол. "Сините" организираха многоходова атака. Топката стигна до Габриел Обертан отдясно, който пусна към оставения непокрит Илия Димитров, а младокът засече топката във вратата за 0:1.