Доминик Малонга попари столичани с два гола

Амбициозен шут на Каргас от далечна дистанция не затрудни Луков.

76′

Жълт картон за Петров.

Снимка 487801

75′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Малонга бележи. Акиниеми свали топката за нападателя след центриране от корнер, а Малонга с прецизен удар направи Георгиев безпомощен.

72′

Петров заменя Салинас.

Снимка 487800

69′

Жълт картон за Спиерингс.

69′

Жълт картон за Масоеро.

62′

Марин Петков влиза на мястото на Насиру.

Снимка 487784

60′

Спасяване на Луков! Юруков с отлично центриране отдясно намери Костов в наказателното поле. Нападателят нанесе удар с глава, който вратарят на Локомотив спаси.

59′

Жълт картон за Алмейда.

58′

Спиерингс опита да изненада Луков с удар от далечна дистанция, но стреля безкрайно неточно.

55′

Жълт картон за Малембана.

Снимка 487799

46′

Мартин Петков заменя Мазурек.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първата част.

37′

Димитров заменя Томашевич.

Снимка 487781

33′

ГОЛ ЗА ЛОКО!!! Георгиев не прецени центриране от корнер на Салинас. Стражът излезе неразчетено, а на далечната греда Малонга с глава вкара за 1:1.

17′

Паулиньо опита удар от границата на наказателното поле, който мина над вратата.

10′

ГРЕДА! Костов получи отличен пас от Найденов и от няколко метра нанесе удар, който срещна гредата.

Снимка 487782

5′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!! Насиру бележи! Костов с чудесен пас изведе зад отбраната ганаеца, който преодоля Луков за 1:0.

4′

Спасяване на Георгиев! Малонга проби през разколебаната защита на Левски и нанесе удар, който вратарят на "сините" отрази.

1′

20 Иво Георгиев

Левски приема Локомотив (Пловдив) тази вечер от 21:00 часа на "Герена". Срещата е от последния кръг на плейофите в efbet Лига. За "сините" все още има някакъв шанс да се класират директно за Лига Европа. Това минава през победа тази вечер и поражение на ЦСКА от Берое. Съществува вариант, при който столичани да останат четвърти, което ще ги остави извън евротурнирите. Това може да стане факт, ако Славия победи Лудогорец, а Левски загуби от Локомотив. Третата позиция би изпратила столичани на бараж за Европа срещу Ботев (Пловдив).

"Сините" ще се опитат да победят тази вечер, за да прекъснат серията си без победа на своя стадион. За последно на "Герена" бе победен Витоша на 8 декември.

Левски сключи нов договор за екипировка

"Сините" ще бъдат обличани от фирмата, произвела екипите за стогодишния юбилей

Откакто първенството е в този формат, Левски изглежда абониран за баража за Лига Европа. Столичният гранд игра такъв и в последните 3 сезона. Логично е да го стори за четвърти път поред.

Треньорът на "сините" Георги Тодоров няма да може да разчита на контузените Холмар Ейолфсон, Симеон Славчев и Станислав Иванов. Наказан е Деян Лозев. В групата се завърна Николай Михайлов.

Левски може да продаде Станислав Иванов

Талантът е с травма и треньорското ръководство няма да рискува здравето му

Ситуацията в Локомотив е по-тежка и от тази на "Герена". Цели 9 футболисти на "смърфовете" се заразиха с коронавирус и са на домашно лечение - Пиргов, Петрович, Умарбаев, Клапан, Муслимович, Карагарен, Илиев и Аралица. Треньорът Бруно Акрапович бе наказан за два мача и няма да бъде на пейката.

"Черно-белите" са в серия от 5 мача без победа в първенството. Тимът обаче успя да спечели Купата на България през този период.