Получи той топката в наказателното поле, финтира бранителя пред себе си, завъртя се добре и стреля неспасяемо!

Предимство за домакините!

55′

Мазурек подава към Паулиньо.

Той стреля незабавно от границата на наказателното поле.

Позиционирането на Луков обаче не позволява вратарят на Локомотив да бъде преодолян.

54′

Засада на Мазурек.

53′

ГРЕДА!

След шут на Робърта, Езе отново опитва да избие топката и я праща в рамката на вратата.

Този път тя се отбива от страничната греда!

Малшанс за "сините".

48′

Любопитна компания в ложите на "Герена".

Снимка 439872

46′

Илиев сменя Аралица.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете на "Герена" множество положения за отбелязване на попадение в полза на домакините.

С пропуски пред съперниковата врата се отчетоха Мазурек, Паулиньо и Иванов, като на няколко пъти късметът помогна на гостуващия тим и вратаря на "смърфовете" Луков.

Стражът на "черно-белите" бе на висота, което спомогна за запазването на нулевото равенство. Иначе ситуациите пред него се редуваха една след друга.

Още в самото начало Паулиньо проби по левия фланг, но опитът му за центриране не беше успешен. Същото важеше и за пробивите на Мазурек, който се опитваше да поеме диригентската палка в средата на терена за "сините".

В 14-ата минута Миланов стреля опасно от свободен удар, но топката рикошира в стената и излезе в корнер.

Десет минути след това Мазурек центрира, Каргас продължи към Паулиньо, но в последния момент Ожболт изби кълбото напред.

В 35-ата минута Станислав Иванов падна в наказателното поле на съперника, но сигнал за нарушение на правилата нямаше.

Минута преди почивката Езе се опита да избие изстрел към вратата на Луков, но вместо това насочи топката към неговата врата. Кълбото падна върху напречната греда, след което се върна в игра. Шансът не бе на страната на домакините и до паузата голове не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

44′

ГРЕДА!

Разбъркване в полето на Луков, след което Езе опита да избие топката, но вместо това тя "кацна" на напречната греда.

Все пак бе избита от футболист на Локомотив и опасността беше предотвратена.

43′

Изстрел на Мазурек!

Добра намеса на Луков.

Опасност пред вратата на Локомотив!

39′

Претенции на футболистите на Левски за игра с ръка в наказателното поле на Луков!

Повторенията на първо време не са убедителни.

38′

Центриране на Мазурек!

Заучено положение.

Каргас добавя топката пред Луков, но Ожболт се намесва решително.

35′

Поредно нарушение на Умарбаев.

Трябва да бъде внимателен той, тъй като вече бе предупреден официално.

30′

Станислав Иванов пада в наказателното поле на Локомотив.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Снимка 439866

29′

Жълт картон за Умарбаев.

25′

Пробив на Димитър Илиев.

Пуска чудесен пас към Аралица.

Завършващият изстрел на последния не намира очертанията на вратата.

Разочароващо изпълнение на Аралица.

24′

Мазурек центрира!

Каргас отклонява топката към Паулиньо.

Ожболт избива кълбото в пореден корнер, току пред краката на Паулиньо.

Натискът на домакините продължава!

23′

Мазурек пробива в наказателното поле на Локомотив.

Стреля!

Топката се отбива в тялото на застаналия пред него Езе.

Корнер за "сините".

22′

Фаул в нападение на Аралица.

Отново не е съгласен той с решението на главния съдия.

21′

Паулиньо опитва да стреля от много далечна дистанция.

Без успех.

Топката преминава на метри встрани от целта.

20′

Две поредни нарушения на Малембана.

Няма да е изненадващо, ако на даден етап от мача той бъде санкциониран официално.

18′

Станислав Иванов в положение на засада.

16′

Продължават футболистите на гостите с опитите да стигнат до нещо интересно след центрирания.

Нулева успеваемост до този момент.

14′

Живко Миланов стреля от свободния удар!

Топката се отбива в главата на Аралица и излиза в корнер.

Кълбото влизаше в мрежата, но след докосването до нападателя е далеч от целта.

12′

Фаул на Езе срещу Робърта.

Нарушението е на границата на наказателното поле.

11′

Засада на Цветанов.

8′

Засада на Паулиньо.

4′

Жълт картон за Аралица.

Не е съгласен футболистът на гостите с взетото решение.

3′

Аралица получава топката на скорост.

Опитва се да я отиграе бързо, но губи притежанието й.

3′

Робърта получава пас на скорост.

Центрира, но кълбото се отбива в тялото на бранител.

Корнер в полза на домакините.

2′

Паулиньо пробива по левия фланг от атаката на Левски.

Пада на земята.

1′

9 Дени Алар 50 Йосип Томашевич

Отборите на Левски и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от съботната програма на шампионата.

Двата тима са съседи във временното класиране, което е гарант за изключително интересни мигове на "Герена".

Срещата ще бележи и завръщането на Георги Иванов в "синия" храм, но този път като спортен директор на пловдивския съперник.

Групата на Левски за мача с Локомотив (Пд)

Двубоят на "Герена" е в събота

Левски загуби тежко последното си домакинство на Берое, като Петър Хубчев и селекцията му са твърдо убедени да не повтарят тази грешка.

Найджъл Робърта: Ще се борим с Берое, ЦСКА и Лудогорец за първото място

"Целите на клуба съвпадат с моите"

Треньорът на Локомотив (Пловдив) - Бруно Акрапович ще заложи на постройката 3-5-2 и на познати изпълнители.

Акрапович дебютира начело на Локо именно срещу Левски на "Герена" на 4 ноември 2017 година, когато записа и единствената си загуба от съперника с 0:1. През миналия сезон пловдивчани спечелиха с 1:0 на "Лаута" и измъкнаха 1:1 в София.

В отлична форма за "смърфовете" са Димитър Илиев, Момчил Цветанов и Бирсент Карагарен.

Георги Иванов: Не искам поста на Бруно Акрапович, само уважение за Крушарски и Батков

Гонзо: Не искам поста на Бруно Акрапович, само уважение за Крушарски и Батков

"Целта пред Локомотив е да се доближи максимално близо до трите гранда"

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов, с помощници Петър Митрев и Георги Минев.