Левски и ЦСКА за 27-и път ще премерят сили за първенство през април. Във вечните дербита в четвъртия месец от годината "сините" имат превес. Те са спечелили половината от тях - Левски е с 13 победи, 4 са равенствата, а успехите за "армейците" са 9 при голова разлика 38-31 за тима от "Герена".

Най-голямата победа за левскарите през април е записана през 1994-а, когато те печелят с 4:1 над ЦСКА, припомня "Тема спорт". "Червените" може да се похвалят с още по-изразителен успех -4:0 през 1957 година, дошъл след попадения на Крум Янев, Стефан Божков, Кирил Ракаров и Иван Колев.

Най-резултатното шампионатно дерби в четвъртия месец от годината "сини" и "червени" изиграват през 1998-а, като то е и едно от най-вълнуващите - 3:3.

Левски, начело с Николай Митов, също имат успех през този месец - на 27-и 2013-а - 2:1 с гол на Жоао Силва в последната минута.

Също така вече има дерби, което е изиграно точно на датата 29.04 - това се случва през 2012-а година, когато Левски бие с 1:0 след попадение на Кристовао Рамос.