90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2033
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море спечели гостуването си на Левски с 2:1 в efbet Лига

Кабаков не успя да спре Черно море! 10 храбри мъже победиха Левски на "Герена"!

"Сините" фенове скандират "Оставка!" след загубата с 1:2 от варненци

87′

Малко след появата му на терена, Родриго получава жълт картон.

82′
Снимка 502303

81′

Родриго Енрике записва първи мач за сезона, заменяйки Исмаил Иса.

80′

И младият Марин Петков ще се опита да помогне на Левски в търсене на точката.

79′

Найджъл Робърта бива заменен от Стивън Петков.

73′

Тома Даске получава жълт картон заради грубо влизане в краката на съперник.

71′

Илия Димитров ще усили нападателната мощ на Левски. Той заменя Паулиньо.

69′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 1:2!! ПАНАЙОТОВ! Подвигът на гостите придоби още по-бляскави краски, след като стигнаха до пълния обрат в 69-ата минута. Напълно заслужено с оглед представянето си след паузата, момчетата на Илиан Илиев матираха своя опонент с бляскава контра. Тя се случи при корнер за Левски, който бе опропастен от Ивайло Найденов. Това позволи на Исмаил Иса да изведе Васил Панайотов сам срещу Михайлов. Опорният халф запази контрол над емоциите си и реализира за 1:2. Въпросният запази уважение към "синята" публика и не изрази радост от гола срещу родния си клуб.

62′

Орлин Старокин ще замени неубедителния Матео Стаматов

61′

Ядосаният наставник на Левски - Георги Тодоров предприема две смени. Първата от тях е Насиру Мохамед, който влиза на мястото на Андриан Краев.

Снимка 502288

60′
Снимка 502296

59′

КАКЪВ ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Малко, след като допусна изравняване, Левски можеше да поведе отново на "Герена" в 59-ата минута. Робърта засече с глава центриране на Димитров, но Дюлгеров беше на мястото си и спаси. Младият вратар на гостите обаче трябваше да повтаря действията си, тъй като звездата на "сините" получи и шанс за добавка. Но и с това не бе сложен край на драматичния момент. Кълбото падна на волето на Ивайло Найденов, който за свое нещастие стреля малко над горната греда.

55′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 1:1!! Въпреки численото неравенство, "моряците" демонстрираха характер и възстановиха паритета в 55-ата минута. Поредна добра флангова атака на гостите завърши с остро подаване на Иса около дузпата. Стартиралият Мат Курьор се вклини между Алекс Петков и Ивайло Найденов, за да разстреля отблизо Михайлов за 1:1.

50′

Отбраната на Черно море можеше да се вкара в голяма беля с подновяването на дербито. В 50-ата Цветомир Панов върна прекалено лесно за своя вратар и само бързите намеси на Дюлгеров не позволиха на Найджъл Робърта да се възползва от това неразбирателство.

Снимка 502290

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ИЛИЕВ Е ИЗГОНЕН! Финалните акорди на първата част не бяха никак приятни за футболистите на Черно море. Те останаха с човек по-малко за второто полувреме, тъй като съдията Георги Кабаков показа втори жълт картон на Илиан Илиев. Големият талант изпусна нервите си и влезе остро в краката на Райнов, което беляза и неговото отстраняване. Решението на арбитъра обаче бе доста дискусионно и може би плеймейкърът на варненци не трябваше да бъде санкциониран толкова тежко.

42′

Футболистите на Черно море здраво натиснаха своя опонент, възползвайки се от неговата несигурност в отбрана. Няколкото опасни акции на "моряците" обаче приключваха с точен шпагат на Алекс Петков от състава на домакините.

Снимка 502292

39′

Илиан Илиев получава жълт картон заради нарушението си срещу Тома Даске.

36′

Черно море имаше добра възможност да промени статуквото в 36-ата минута. Илиан Илиев-младши пробва късмета си от пряк свободен удар. След контакт със стената, топката се превърна в лесна за улавяне от Михайлов.

35′

Алекс Петков е вторият футболист на Левски с жълт картон. Младежкият национал спря откъсващия се Исмаил Иса.

29′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мартин Райнов заради нарушение срещу Курьор.

21′

РОБЪРТА! Отличното настроение, настъпило след откриващия гол за вековниците, бързо можеше да спомогне и за втори такъв в мрежата на "моряците". Найджъл Робърта демонстрира експлозивност в своите крака и отправи плътен изстрел, преминал в близост от лявата греда на Дюлгеров.

Снимка 502291

19′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! РАЙНОВ!! Първият точен изстрел в този мач се превърна и в гол. И радостта бе за домакините от Левски. В 19-ата минута Здравко Димитров подсигури чудесно центриране за Найджъл Робърта. Нидерландецът ангажира двама съперникови бранители и глава свали за непокрития Райнов, който нямаше как да сбърка от няколко метра срещу Дюлгеров.

8′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Макар и с малко късмет, Левски можеше да поведе в резултата с настъпването на 8-ата минута. Паулиньо направи добър пробив по фланга, след което опита центриране към Краев. Младокът се размина с топката, а бранителят на гостите Цветомир Панов така отигра кълбото, че бе на косъм от отбелязването на автогол. За липсата на такъв, националът на България трябваше да благодари на своя вратар Иван Дюлгеров.

3′

Двубоят на "Герена" стартира в доста спокойно темпо. Двата тима не се наемаха с някакъв първоначален натиск, предпочитайки да изчакат грешка на съперника.

1′