90+4′

Последен сигнал в мача.

Победа за Берое.

Левски загуби от Берое на "Герена" - 0:2

Кошмарно начало на новия сезон за Левски: Загуба на нула, автогол и исторически антирекорд

Очертава се трудна кампания за "сините"

89′

Хасани сменя Конте.

88′

Жълт картон за Фал.

83′

Жълт картон за Фуртадо.

75′

Охене заменя Октавио.

74′

Василев сменя Стоянов.

72′

Далечен изстрел към "синята" врата.

Солидна намеса на Михайлов.

Без трето попадение в неговата мрежа.

68′

Спиерингс излиза сам срещу младия вратар на Берое!

Василев спасява с една ръка!

Изстрелът беше доста силен, като намесата на стража определено е впечатляваща.

Първата опасност в полза Левски в мача е пропусната от Спиерингс.

63′

Минчев заменя Бакалов в състава на Берое.

57′

Центриране на Димитров.

Атанасов опитва късмета си.

Ударът му с глава обаче минава встрани от целта.

53′

Центриране към Робърта.

Мезаг се намесва и избива кълбото напред.

Изрита обаче и футболиста на столичани, който остава да лежи на тревата.

47′

Октавио центрира!

Фал засича топката с глава!

Остава на сантиметри от истината.

Малшанс за Берое.

46′

Димитров сменя Славчев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първите 45 минути се развиха по отличен начин за гостите от Стара Загора, които се оттеглиха в почивка с два чисти гола преднина.

Превъзходството на Берое не бе чак толкова отличително, колко го подсказва резултатът, като дори в по-голяма част от времето играчите на Левски контролираха темпото на игра и притежаваха топката в свое владение.

Акциите на Паулиньо по фланга и епизодичните опити на Иванов да притеснява Стоянов на отсрещната страна от терена не водеха до нищо запомнящо се.

Макута пък бе основният двигател на гостуващия тим, като заедно със Стоянов и Бакалов играеха с топката при почти всяко нейно преминаване от едната към другата половина от терена.

В средата на полувремето "сините" опитаха да вдигнат оборотите. Първо Иванов, а след това и Робърта имаха добри възможности да създадат напрежение пред полето на младия вратар на заралии, но така и не успяваха да достигнат до точен завършващ изстрел.

И когато изглеждаше, че столичани ще стигнат първи до реализиране на попадение, в 34-ата минута скоростна акция на Берое завърши с прострелно подаване на Бакалов, засечено в мрежата от... Славчев. Футболистът на софиянци прати кълбото във вратата, пазена от Михайлов и преднината на съперника бе факт.

Малко преди почивката разконцентрираната отбрана на Левски допусна нова неточност, топката бе върната към Октавио в наказателното поле, при първия си опит той не успя да преодолее Михайлов, но с точен удар при добавката си удвои предимството на старозагорци в много ключов момент от сблъсъка.

Така на почивката Берое водеше на домакините си с наглед комфортното 2:0.

45′

Почивка.

44′

Само минута продължение на първата част.

41′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Октавио нанася сериозен удар по амбициите на домакините, разписвайки се от непосредствена близост!

При първи си опит от близка дистанция той не се справи добре, Даске се намеси, но при добавката Октавио увеличи преднината на своя тим.

Снимка 491665

39′

Пробив на Фуртадо.

Центриране!

Даске се намесва и чисти в корнер.

34′

АВТОГОЛ!

0:1!

Славчев праща топката във вратата на собствения си отбор.

Центрирането беше на Бакалов, а спортният шанс дава възможност на гостите да излязат напред в резултата!

Иначе атаката на гостите определено си заслужаваше вниманието, като бе осъществена на висока скорост, с едва няколко точни подавания, които затрудниха максимално съперника.

Снимка 491666

32′

Спиерингс овладява добре топката.

Подава към Робърта!

Остава на сантиметри от кълбото.

31′

Удар на Станислав Иванов!

Топката се отбива в тялото на бранител и не достига до вратата.

Първа по-сериозна опасност за един от двата отбора.

Снимка 491670

27′

Жълт картон за Ангелов.

25′

Фуртадо опитва интересна комбинация, в близост до пеналта на "сините".

Не се получава и старозагорци губят топката.

Опитът за бързи контрадействия за домакините също несполучи.

22′

Официално предупреждение за Стоянов.

17′

Засада на Мезаг.

16′

Статично положение за гостите.

Опитът за осъществяване на заучена комбинация не се получава за старозагорци.

Топката преминава във владение на съперника.

12′

Засада на Фуртадо.

Въпреки сигнала, той стреля и праща топката в мрежата.

Не му е показан жълт картон.

10′

Два поредни опита за извеждащи подавания към Иванов.

Все така без успех.

Но левият фланг на защитата на гостите не е в оптимално състояние, което със сигурност е добра новина за един от будещите най-сериозен интерес футболисти на столичани.

7′

Паулиньо с пробив по фланга.

Не постигна целта си, като последното му докосване е неуспешно.

5′

Индивидуален пробив на Макута.

Достига наказателното поле на Михайлов.

Не успява да стреля и пасът му след това не е точен.

3′

Засада на Робърта.

2′

Повече за Даске, който стартира сред титулярите, можете да прочетете в анализа на Ивайло Димитров:

Тома Даске - от долните дивизии на Франция до големия шанс в Левски

Дебютира в професионалния футбол с червен картон

1′

Божинов, минути преди първия сигнал:

Божинов: Ние сме Левски, трябва да играем винаги за победа

"Има увереност, концентрация, видях спокойствие"

1′