Отборът на Дунав (Русе) продължава с перфектното си представяне от началото на сезона. В директен сблъсък за първото място в класирането, „драконите” бяха повече от категорични, побеждавайки с 3:0 Черно море.

Русенци демонстрираха убийствена успеваемост пред гола, която бе изразена чрез попаденията на Антон Огнянов, Диян Димов и тарана – Миро Будинов. Съперникът им разочарова сериозно с представянето си в отбрана, което вбеси максимално и техния наставник – Георги Иванов.

Дунав - Черно море 3:0 (Развой на срещата по минути)

"Драконите" едноличен лидер в Първа лига

Така преди паузата за национални отбори, Дунав е убедителен лидер в Първа лига с актив от 13 точки. Единствената грешна стъпка на русенци бе на старта, когато направиха нулево реми с друга от приятните изненади – Верея. Черно море остава временно втори, но може да бъде изпреварен от Левски или ЦСКА.

Двубоят започна по равностоен начин, като двата тима се радваха на задоволително количество свои привърженици. Още след 120 секунди, добра възможност се откри за „зелено-белите”. Георги Илиев центрира от ъглов удар към далечната греда. Там беше Михаил Венков, който отправи изстрел с глава, облизал външната част на мрежата.

Снимка 250838

В характерния си стил, Дунав сюрпризира своя съперник с бърза контраатака в 7-ата минута. Юлиан Ненов излезе в ситуация "едно в едно" срещу Златков, бързите му финтове объркаха БГ Роналдо и той бе принуден да го събори в наказателното поле. След кратки колебания Ивайло Стоянов посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Ивайло Раденцов. Капитанът на "драконите" обаче стреля в обсега на Емил Михайлов. За радост на домакините, отбитата топката попадна в краката на дебнещия Огнянов, който изпревари Траян Траянов и мощно пласира топката под горната греда.

Отговорът на Черно море можеше да бъде светкавичен. В 10-ата минута Бакари поде атака, след която пусна към включващия се от фланга Мишо Венков. Бранителят отправи диагонален изстрел, който бе спасен с класа от Мартин Луков.

Инфарктните минути пред вратата на "драконите" продължиха. Малко по-късно Бакари скочи най-високо при един корнер, но изстрелът му с глава отново се оказа лесен за спасяване от съперниковия страж.

Снимка 250839

Неприятности застигнаха Веселин Великов в 25-ата минута. Един от титулярните му бранители - Тейнур Марем се контузи и така бе заменен принудително от Петър Патев.

Най-чистото голово положение за Черно море бе регистрирано след точно половин час футбол. Португалското крило Уго Секо демонстрира изключителна техника в наказателното поле на Дунав и отправи изстрел от непосредствена близост. Опитът му обаче бе безкрайно слаб и уловен от Луков. Пропускът разгневи колегата на Секо - Бакари, който го "поздрави" с няколко цветущи псувни заради липсата на пас към него.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

Старши-треньорът на Черно море - Георги Иванов бе на път да набие страничния съдия след комична ситуация в 40-ата минута. Реферът спря обещаваща атака на Черно море, след като свири засада ..от тъч. Това разсмя и шокира едновременно наставникът на варненци, който бе готов да раздава правосъдие с големите си мускули.

Секунда преди края на първата част, Дунав нанесе втория си удар. Миро Будинов се откъсна в центъра, след което отправи мощен шут от границата на наказателното поле. Емо Михайлов изби с една ръка, но с безупречна добавка блесна капитанът Диян Димов, който зарадва всички русенци за 2:0!

Снимка 250837

Дори и малкото останала интрига в срещата се изпари след началото на второто полувреме. Някак си без да се напрягат и грам, футболистите на Дунав лесно се добраха до класиката. Мирослав Будинов отправи изстрел от далечно разстояние, който не остави никакви шансове на Михайлов - 3:0!

До края двата тима просто „убиваха” времето до последния съдийски сигнал на Ивайло Стоянов.

В следващия мач на Дунав предстои първия голям мач за сезона – домакинство на ЦСКА, което ще се играе на 11 септември от 21:15. Два дни по-рано, Черно море ще трябва да се връща на победния път срещу шампионите от Лудогорец.