Черноморец започна по отличен начин новия сезон. „Акулите" победиха Черно море в първия мач на първия кръг на „А" група.

Възпитаниците на Димитър Димитров се наложиха с 1:0 на своя „Лазур" в морското дерби на кръга. Двубоят предложи интересни моменти, но все пак не се отличи с особено класа.

Срещата започна равностойно. В 17-ата минута домакините сътвориха първата опасна голова атака, която завърши и с гол. Петър Атанасов засече центриране в наказателното поле, овладя перфектно и стреля точно във вратата на Георги Китанов.

До края на полувремето домакините имаха още едно опасно положение, пропуснато от Гаел. Гостите пък се отчетоха с няколко фрапантни пропуска пред вратата на Дашев.

През втората част възпитаниците на Георги Иванов играха много по-дисциплинирано. Опитите им да вкарат, обаче така и не се увенчаха с успех.

В 61-ата минута Гаел напредна опасно, но в последния момент Александър Александров изби със сетни усилия. Малко по-късно варненци също имаха шанс след като Даниел Георгиев пробва опасен удар, но Дашев се намеси решително.

Така Черноморец, макар и временно поведе класирането в „А" група. Утре предстоят нови три мача от първия кръг.