Горнооряховският Локомотив победи като „гост" в Ловеч прекия си съперник за изпадане - Монтана с 4:2. Железничарите отбелязаха в един мач повече голове - четири, отколкото в досегашните си осем двубоя.

Монтана беше относителен домакин, защото разстоянието от Монтана до Ловеч е 125км, а от Ловеч до Горна Оряховица 101км. Както е известно отборите, които нямат стадиони снабдени с електрическо осветление нямат право да играят на собствените си терени, независимо дали това осветление се използва в дадената среща.

НА ЖИВО: Монтана - Лкомотив (ГО): Мач за измъкване от дъното

Гостите са с нов наставник

След „психологическия камшик" - изгонването на Ангел Червенков звездната селекция на Локомотив не остави никакви шансове на днешните си съперници. Двамата бързи нападатели Курьор и Кифует подминаваха като пътни знаци централните защитници на Монтана и с головете си решиха срещата.

Срещата започна в лежерно темпо, като „гостите" играеха повече с топката. в 26-ата минута бившият играч на Черно море - Матиа Курьор се измъкна зад защитата и откри резултата.

Горнооряховчани продължиха да са по-активни, но малко неочаквано и интересно Монтана изравни. Стивън Петков получи разтежение и докато се организираше смяната му той изравни. Петков макар, че не можеше да ходи засече с глава центриране на Атанасов. Вкара и бе сменен.

В последните минути на полувремето двата отбора се по наритаха и съдията му се наложи да покаже жълти картони.

В унисон с мотото на Първа лига „В името на играта кръвта ще закипи" горноряховчани излезнаха след почивката твърсо решени да спечелят. Те използваха същата проста тактика, с която Ботев (Пд) им напълни кошарата. Даваха се извеждащи пасове зад защитата и там бързите Курьор и Кифует надбягваха бавната защита на домакините.

В 50-ата минута  Курзьор вкара за 1:2, а 2 60-ата минута Кифует увеличи на 1:3.

Кифует излезе, но заменилият го Димо Атанасов увеличи на 1:4 след грешка на Ивайло Василев.

В последните минути „домакините" намалиха, когато най-ниският на терена Данило Соуза Муниж-Бала се извиси и вкара с глава.

Интересно защо горнооряховци решиха в началото на сезона да домакинстват в Пловдив, а не в Ловеч.