Берое продължава с неубедителното си представяне през сезона, като загуби от Черно море в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

Старозагорци отстъпиха на собствен терен с 0:1.

В герой за гостите се превърна Иван Коконов, разписал се за "моряците" още през първото полувреме на сблъсъка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията от мача:

НА ЖИВО: Берое - Черно море

Ще се възползват ли и "моряците" от слабата форма на старозагорци?

Старозагорци стартираха двубоя с жажда за реабилитация пред своите фенове след тежкото поражение с 0:4 от ЦСКА.

Преди това Берое отпадна и от Купата на България след 0:2 от Септември (София), а равенството с Дунав значеше, че тимът няма успех в последните си три двубоя.

След днешния мач, серията на старозагорци набъбна допълнително.

Преди сблъсъка в Стара Загора ръководството на клуба-домакин застана зад треньора Александър Димитров, но не е ясно какво ще се случи с него, предвид поредната загуба за състава.

Черно море също беше в негативна серия от четири мача без победа в Първа лига. Равенството 0:0 със Славия спря поредицата от три загуби, но Георги Иванов със сигурност искаше да върне тима си на победния път и го направи.

Чехът Пржемисъл Коварж стана третият вратар през сезона, използван от наставника на варненци Георги Иванов-Гонзо, след Александър Чанович и Емил Михайлов.

Днес той се представи на добро ниво, като на два пъти спаси тима си.

Словашкият нападател Марек Кузма пък започна от пейката, но през второто полувреме се появи на терена и определено раздвижи играта на състава си.

Резултатът в двубоя бе открит още в 8-ата минута, след безпогрешно изпълнение на Иван Коконов.

Акциите в полза на гостите преди почивката продължиха, но нова промяна в резултата не беше регистрирана.

През вторите 45 минути варненци отново бяха по-напористият тим на игрището, като единствено липсата на късмет попречи на отбора да реши всичко в мача, още преди неговия край.

В 52-ата минута капитанът на Берое - Иво Иванов получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена. Повече от любопитно за отбелязване беше това, че Иванов бе инкасирал първото си официално предупреждение няколко секунди по-рано.

В намален състав, а и без особено сериозни положения пред половината на съперника, домакините така и не успяха да се доберат до изравнителен гол и продължиха неприятната си серия във всички турнири.

Черно море пък е вече под номер 5 в подреждането, като е само на 3 точки от втория в таблицата.