Отборите на Локомотив (Пловдив) и Ботев не успяха да се победят в 103-то дерби помежду си, в първи и за двата тима мач от новия футболен сезон.

Двубоят завърши при резултат 1:1.

Точен за символичните гости бе влезлият като резерва Дани Кики. Той се разписа в 67-ата минута на двубоя.

Крайното 1:1 оформи Иван Стоянов, разписал се от явна засада.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в Бургас:

НА ЖИВО: Ботев (Пд) - Локомотив (Пд)

Дербито превзе Бургас

Този път двата тима имаха необичайна арена на сблъсъка помежду си.

Мачът се игра на стадион "Лазур" в Бургас, тъй като стадионът на "канарчетата" няма лиценз за Първа лига.

Фенове и полицаи се биха на плажа в Бургас! (СНИМКИ)

Меле преди дербито на Пловдив

Това бе едва второто дерби, което не се игра в Пловдив, след като през 2014 година съперниците се изправиха един срещу друг на стадион "Васил Левски" в София.

Въпреки това край морето вреше и кипеше, поне що се касае до развоя на сблъсъка извън терена.

Пловдивското дерби превзе Бургас!

Полицията охранява всяко кътче от града

Привърженици и на двата тима бяха окупирали курортите по Черноморието и трибуните бяха пълни.

И двата отбора имаха кадрови проблеми преди срещата. Треньорът на символичните домакини Николай Костов не можеше да използва контузените Лъчезар Балтанов и Рафаел де Соуса. В същото време Илиан Илиев не включи в групата вратаря Ясин Ел Харуби.

Първото полувреме днес със сигурност не впечатли никого, като бе отправен само един удар в очертанията на вратата, от страна на футболистите и на двата състава.

Иначе още в 5-ата минута Райков и Камбуров поискаха да бъде отсъдена дузпа в полза на Локомотив за игра с ръка на състезател на Ботев, но реферът Стоянов не сигнализира за нарушение на правилата.

Претенции на Локо за дузпа в дербито! Имаше ли такава? (ВИДЕО)

Стоянов прецени, че правилата не са били нарушени

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме.

В 67-ата минута, малко след като се появи в игра, Дани Кики бе точен за 1:0, което даде повод на феновете на Ботев да счупят още няколко десетки седалки на стадиона в Бургас.

Осем минути след това, след майсторско изпълнение, Стоянов се разписа за 1:1. При повторенията обаче бе очевидно, че голмайсторът за "канарите" не беше в положение на засада.

Феновете на двата тима останаха в центъра на събитията до последния сигнал, като освен с действията си на трибуните, те привлякоха внимание и с няколко нахлувания на терена.

Така или иначе нови попадения не бяха реализирани и двата пловдивски отбора си поделиха по една точка.