ФК ЦСКА 1948 обърна Черно море насред "Тича" и постигна първа победа като гост в efbet Лига. Двубоят бе от 11-ия кръг на първенството. "Моряците" поведоха с гол на Матиас Курьор, но "червените" стигнаха до победата с попадения на Галин Иванов и Мартин Камбуров от дузпа.

Столичани вече има 19 точки и заеха трето място във временното класиране, докато варненци са с 14 пункта и са шести.

Черно море - ФК ЦСКА 1948 1:2, Камбуров се разписа от дузпа

И двата отбора са в подем

Домакините започнаха по-добре срещата. В 12-ата минута удар на Леандро Андраде мина покрай вратата на Даниел Наумов.

В 21-ата минута "моряците" поведоха. Родриго центрира отдясно в наказателното поле. Сашо Александров увисна, а зад него дебенеше Матиас Курьор, който с глава вкара 12-ия си гол от началото на сезона.

Снимка 503193

29-ата минута Васил Шопов проби до аутлинията отляво, последва пас към Галин Иванов и националът изравни с хубав изстрел от десетина метра - 1:1.

Домакините отговориха с удар от далечна дистанция на Стефан Велев. Топката срещна коляното на Шопов, след което топката го удари в ръката. Варненци поискаха дузпа, но главният рефер Георги Димитров реши, че няма основания да отсъжда такава.

Снимка 503191

В 44-ата минута Сашо Александров получи отдясно и центрира в наказателното поле. Мартин Камбуров бе оставен сам и потърси с глава далечния ъгъл, но прати топката в аут.

Втората част започна с добра възможност пред Черно море. Цветомир Панов центрира остро в наказателното поле, където Иса и Курьор се разминаха с топката.

Снимка 503190

В 60-ата минута Даниел Димов свали за Иса след центриране отляво. Нападателят нанесе удар, който бе избит от голлинията от Шопов. Две минути след това Галин Иванов нахлу в наказателното поле на "моряците", където бе дръпнат от Виктор Попов. Главният рефер посочи бялата точка, а Мартин Камбуров с безкомпромисен удар в средата на вратата вкара за 1:2.

Снимка 503192

Това бе 245-и гол за нападателя, като до подобряване на рекорда на Петър Жеков му остават още осем попадения.

В 84-ата минута Шопов проби в наказателното поле и потърси Бастунов с успореден пас. Дюлгеров се намеси решително и улови. Секунди по-късно Родриго центрира за Вилела, който стреля с глава, но Наумов улови.

До края на срещата "моряците" не успяха да стигнат до изравнителен гол и прекъснаха серията си от две поредни победи.