90′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 557
90′

КРАЙ НА МАЧА!

ФК ЦСКА 1948 надви Етър с 5:1 в мач от Първа лига

Мъките за Етър продължават, "болярите" паднаха тежко от новака ФК ЦСКА 1948

Селекцията на Красимир Балъков с втори успех от началото на сезона

88′
Снимка 497841

87′

Васил Шопов поздравява младия Ангел Бастунов, който се появява в игра.

86′

Младият Калоян Митев се появява в игра вместо капитана Яни Пехливанов.

85′

Младокът Марио Топузов влиза на мястото на Галин Иванов.

82′

Серкан Юсеин напуска терена, като отстъпва мястото си на Ивайло Климентов.

80′

Дебютантът Алдаир бива заменен от младия Иван Михайлов.

78′

Милчо Ангелов влезе в пререкание със страничния съдия и беше декориран в жълто.

75′
Снимка 497838

73′

Авторът на две попадения тази вечер - Георги Русев бива заменен от Андон Гущеров.

72′

Денислав Александров напуска игра, а вместо него ще видим Даниел Младенов.

71′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!!! 5:1!! ИВАНОВ! Представянето в отбрана на Етър продължи да бъде под всякаква критика и ФК ЦСКА 1948 стигна до пети гол. Мартин Камбуров имаше перфектната възможност да се доближи още по-близо до головия рекорд на Петър Жеков, но този път Господинов сътвори спасяване с крак. Шанс за добавка обаче се откри пред Галин Иванов, който със силен шут покачи до 5:1.

64′

Жълт картон в срещата, получава го Свилен Щерев.

62′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!!! 4:1!! РУСЕВ! ФК ЦСКА 1948 продължи да се забавлява на терена и се поздрави с ново попадение. Денислав Александров пусна извеждащо подаване за Камбуров, който въпреки годините си, бе по-добре концентриран и бърз от испанеца Пако Пуертас. Падайки, таранът успя да прокара топката под плонжа на Господинов, за да може Русев да вкара на празна врата.

60′

56′

ИНТЕРЕСНИ ПОЛОЖЕНИЯ ПРЕД ДВАМАТА ВРАТАРИ! В 56-ата минута двата отбора си размениха по едно добро голово положение. Първото бе за домакините, когато бранителят Венци Василев стреля доста нестандартно, кълбото придоби странна траектория и премина опасно близо до далечната греда на "замръзналия" Господинов. В ответната акция етърци бяха близо да се разпишат, след като Боруков демонстрира физическа мощ и се пребори за отправянето на шут, облизал външната част на мрежата на Наумов.

54′

ИВАНОВ! Втората част стартира по добре познат начин. Етър беше близо до инкасирането на гол №4, след като Галин Иванов получи достатъчно пространство, за да напредне с топка в крака и отправи удар, принудил стража на гостите да прави решително спасяване.

46′

На почивката Петко Петков реши да замени младия Кольо Станев, а на негово място се появи Свилен Щерев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 497837

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!!! 1:3!! МИЛЧО АНГЕЛОВ-ДУЗПА! Миг на разсеяност сложи капката катран в перфектното първо полувреме на ФК ЦСКА 1948. Последната атака за полувремето на Етър завърши с центриране за Преслав Боруков. Нападателят остана под топката, но незнайно защо, Лазар Марин от "червените" редици реши да спира топката с ръка, а това бе отлично видяно от главния съдия Ел Хатиб. Отсъдената дузпа беше точно реализирана от Милчо Ангелов, въпреки че Даниел Наумов хвана ъгъла.

42′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! 3:0!! ГЕОРГИ РУСЕВ! Интригата в късния петъчен двубой сякаш приключи в 42-ата минута. Денислав Александров отново се измъкна от разсеяната отбрана на Етър и остана сам срещу Господинов. Крилото на ФК ЦСКА 1948 реши да действа комбинативно и под плонжа на стража пусна за включилия се Георги Русев, който не изпусна изгодното положение и се разписа за класиката.

41′

Домакините играят изключително силно в центъра на терена, като в тази зона от терена слагат край на почти всички набези за нещо по-офанзивно от страна на етърци. Въпреки тежката ситуация, гостите са подкрепяни от доста свои фенове.

34′

КАМБУРОВ! Добра възможност се откри пред Мартин Камбуров да реализира своя гол №2 в този двубой. Звездата на ФК ЦСКА 1948 изпълни пряк свободен удар, при който реши да заложи на силен шут във вратарския ъгъл. Господинов донякъде очакваше подобен развой на ситуацията и съумя да избие в корнер.

29′

Новото попълнение на Етър - Пако Пуертас изпъкна в положителен аспект с настъпването на 29-ата минута. Само премерената намеса на испанеца не позволи на Мартин Камбуров да засече поредно центриране, този път отляво. Пробивът беше дело на разписалия се малко по-рано Денислав Александров.

Снимка 497844

20′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! 2:0!! ДЕНИСЛАВ АЛЕКСАНДРОВ!! ФК ЦСКА 1948 методично увеличаваше своята преднина. В 20-ата минута втори гол падна в мрежата на Етър. Сашо Александров отново влезе в ролята на асистент, след като пусна прецизен извеждащ пас за Денислав Александров. Атакуващият играч на "червените" се измъкна между Купенов и Пуертас, след което с хладнокръвен изстрел опъна мрежата на Господинов.

12′

Футболистите на Етър трябваше да чакат до 12-ата минута, когато се застояха малко по-дълго в половината на опонента. Възпитаниците на Петко Петков дори изпълниха и корнер, който не бе отигран по възможно най-добрия начин от младия Стелиян Добрев.

5′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! 1:0!! КАМБУРОВ! "Болярите" сякаш не се нагодиха към първоначалния устрем на съперника и в петата минута резултатът заслужено бе открит. Александър Александров подсигури поредно центриране в полето на Етър, където Мартин Камбуров надскочи двама от централните защитници на великотърновци и с глава остави без адекватна намеса вражеския вратар.

4′

ФК ЦСКА 1948 стартира срещата една идея по-активно. Селекцията на Красимир Балъков заложи на атаки по фланговете, но центриранията към Камбуров не се превърнаха в нещо опасно за Анатоли Господинов.

1′