Янис Геролему ще опита да помогне на своя тим за точката, заменяйки Андерсон Кордейро.

Милчо Ангелов получава поредния картон в мача.

Панайотис Лука се появява в игра вместо Емануил Манев - Мотора.

71′

Антон Огнянов бива заменен. На негово място ще видим Марк Едур.

70′

И ТОВА НЕ Е ГОЛ! Никой в редиците на Етър не повярва, че резултатът вече не е 2:0 в 70-ата. "Болярите" развиха бърза контраатака, при която превъзхождаха по бройка своя опонент. Яни Пехливанов отправи изстрел, спасен от Пласид. За голова добавка дебнеше Преслав Боруков, съумял да прокара кълбото под плонжа на хаитянина. И точно когато топката се търкаляше към голлинията, Луис Педро от Царско село направи решителен шпагат, неутрализирал както задаващото се попадение, така и връхлетелия Милчо Ангелов.

63′

ИЗГОНИХА БОЖИДАР ВАСЕВ! Численото предимство на "царете" се задържа някъде около минута. Горе-долу идентична ситуация се получи и в полето на гостите, където Божидар Васев изпусна от поглед Преслав Боруков и трябваше леко да го спъне, за да не му позволи да остане сам срещу Пласид. Всичко това му донесе директен червен картон от съдията Георги Димитров.

62′

ИЗГОНИХА ЩЕРЕВ!! Положението на Етър рязко се влоши в 62-ата минута, когато главният съдия показа втори жълт картон на Свилен Щерев. Крилото се оказа последен в отбрана и изблъска с тяло откъсващия се Андерсон Кордейро. Това негово провинение коства и участието му в остатъка от мача.

50′

Преслав Боруков получава жълт картон, защото действа непозволено срещу Пласид.

49′

Втората част стартира с нова добра възможност пред Етър за попадение. Центриране от статично положение без малко не посети далечния ъгъл на Пласид.

46′

Ето как се промениха коефициентите на efbet за този мач след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ЛУИС ПЕДРО! Любо Пенев имаше огромни забележки към своя централен бранител - Луис Педро. В 40-ата минута той изненадващо влезе в ролята на нападател, тъй като центриране в полето на Етър, неочаквано стигна до него. Напълно сам срещу Иванов, нидерландецът стреля разочароващо над горната греда.

37′

Жълт картон за Емануил Манев, който задържа Яни Пехливанов.

35′

ГРЕДА ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Късметът покри "болярите" малко след това. Андерсон Кордейро раздвижи поредната атака на гостите, пускайки за намиращия се на границата на наказателното поле Мертенс. Белгиецът само обърна глезена и насочи кълбото в напречната греда на безпомощния в този миг Иванов.

33′

АНГЕЛОВ! Етър можеше да удвои своята преднина в 33-ата минута. Милчо Ангелов отново внесе достатъчно смут в отбраната на Царско село, след което стреля диагонално. Джони Пласид демонстрира класа и блесна с акробатично спасяване.

28′

Интересно бързо стана и пред другото наказателно поле. Щерев пак предостави чудесна топка за свой съотборник, ала Милчо Ангелов стреля близо до незащитения от Пласид ъгъл.

27′

Това, че Христо Иванов не е от най-високите вратари в елита, не беше в негов позитив в 27-ата минута. Емануил Манев центрира от фланга, а бившият национал съумя да боксира с мъки коженото кълбо. Шанс за добавка получи Мертенс, стрелял обаче прекалено слабо в обсега на опитния страж.

21′

ХРИСТОВ! "Царете" получиха възможността да стигнат до паритета в 21-ата. Борис Галчев центрира от фаул, Христофор Хубчев се подхлъзна и това позволи на Христов да стреля от леко неудобна позиция. Изстрелът му, за негово съжаление, премина покрай лявата странична греда на Христо Иванов.

19′

Царско село пренесе играта в половината на своя опонент, но малко след гола, единственото запомнящо се от тяхната атака беше шут на Мертенс, намери тялото на Яни Пехливанов.

9′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! БОРУКОВ!! 1:0!! Началото за селекцията на "виолетовите", под ръководството на Александър Томаш, определено бе обещаващо, след като домакините стигнаха до ранно попадение в 10-ата минута. Свилен Щерев проби по десния фланг и центрира в полето на Царско село. Звездата на Етър Преслав Боруков намери своята позиция между бранителите на столичани и с прехвърлящ удар матира сюрпризирания Джони Пласид. Това беше и негов пети гол от началото на кампанията.

6′

Ранен жълт картон в мача. Получава го Свилен Щерев от Етър.

3′

ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! По-бързо към замръзналия терен сякаш се нагодиха гостите от София, които стигнаха до първа голова възможност в 180-ата секунда. Емануил Манев видя пролука в отбраната на Етър и изведе зад гърба ѝ Стефан Христов. Нападателят имаше сериозен шанс да отбележи, но вратарят на "болярите" Христо Иванов предвидливо напусна своята голлиния и изчисти с решителен шпагат.

2′

Първата изненада на стадион "Ивайло" бе присъствието на главния съдия Георги Димитров. До последно се твърдеше, че той ще бъде заменен от своя колега Радослав Гидженов, но в крайна сметка промяната не е била осъществена.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′