Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 863

Царско село спечели гостуването си на Етър с 1:0

Царско село поглежда към плейофите за Лига Европа след стратегически успех над Етър

Нова победа далеч у дома за селекцията на Любо Пенев

Жълт картон за Мирослав Будинов.

89′

Мирослав Будинов напуска терена, а на негово място ще видим Илия Джамов.

88′

Мирослав Будинов пропусна да сложи точка на спора. "Царете" се възползваха от разредената отбрана на домакините и таранът получи възможността да стреля от изгодна позиция. Христо Иванов се намеси авторитетно и изби в корнер.

84′

Изнервеният Божидар Кацаров получава жълт картон заради удар в лицето на Будинов.

83′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЕТЪР!! Домакините все пак стигнаха до гол 83-ата минута. Радостта на "виолетовите" обаче не продължи дълго, тъй като попадението на Ангелов беше отменено заради нарушение срещу Джони Пласид миг по-рано. Това отключи и яростта на феновете, наградили съдията Тодоров с пиперливи псувни и подигравки за липсата му на коса.

79′

Още една офанзивна рокада за етърци. Иван Петков заменя Фло Боджадж.

78′

Промяна за "царете". Владислав Иванов ще замени Андерсон Кордейро.

77′

Картон има и за Иван Скерлев.

76′

Официално предупреждение за Ивайло Марков, който се сдърпа с Иван Скерлев от съперниковия отбор.

74′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! "Виолетовите" имаха претенции за дузпа четвърт час преди края на мача. Милчо Ангелов центрира от крилото, а кълбото срещна тялото на Марков. Според домакините това бе игра с ръка, но реферът Станислав Тодоров не уважи исканията на етърци.

71′

Още една промяна в лагера на гостите. Георги Минчев бива заменен от Ушагелов.

67′

ГРЕДА ЗА ДОМАКИНИТЕ!! Феновете на "Ивайло" съжалиха за случилото се в 67-ата минута. Здравко Илиев осъществи чудесно центриране, което намери Милчо Ангелов. Нападателят изпревари персоналния си пазач Леонардо, но насочената от него топка срещна лявата греда на Пласид. Шанс за добавка се откри пред Боджадж, но ударът му бе блокиран от Румен Гьонов.

64′

Тонислав Йорданов беше изключително подвижен в атака. В 64-ата той се бе озовал на дясното крило, след което центрира меко за Милчо Ангелов. Колегата му в атака остана под топката и не успя да затрудни "царете".

60′

Капитанът на Етър - Иван Стоянов отстъпва мястото си на Педро Лагоа.

58′

БОДЖАДЖ!! Етър беше съвсем близо до изравняването в 58-ата минута. Дилан Бахамбула сбърка в средата на терена и това позволи на Тонислав Йорданов да подеме бърза контра за "болярите". Последва извеждащ пас за Боджаж, който стреля по диагонала. Джони Пласид обаче бе разчел ситуацията и се намеси адекватно.

47′

Страхотен малшанс застигна бранителят на Царско село - Мартин Кавдански в 47-ата минута. Защитникът беше дълбоко в наказателното поле на противника и изведнъж се оказа на голова позиция след хитро подаване на Будинов. Опитният състезател обаче се подхлъзна в сюблимния миг и всичко се провали с гръм и трясък.

46′

На полувремето гостите бяха тези, които прибегнаха до смяна. Симеон Мечев напусна терена, а на негово място се появи Дилан Бахамбула.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

До паузата футболистите на Етър центрираха безцелно и по този начин възстановяването на паритета не бе постигнато до паузата.

35′

Официално предупреждение за Реян Даскалов от Царско село.

30′

Домакините реагираха сравнително бързо и създадоха запомняща се атака в 30-ата минута. Фло Боджадж сякаш бе изведен зад отбраната на съперника. Нападателят обаче бе застигнат от защитника Леонардо, който с хирургическа точност му отне кълбото и така избави Джони Пласид от трудни мигове.

27′

ГОООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 0:1!! УЕСЛИ НАТА! Резултатът в този мач беше променен още с първия точен изстрел към една от двете врати. Радостта беше за гостите от София, които поведоха след гол на звездата си Уесли Ната. Всичко започна след лошо изчистване на Яни Пехливанов, което не даде нужното спокойствие за етърската отбрана. Ивайло Марков веднага подаде за бразилския си колега, бившият халф на Шапекоензе демонстрира висша техника, благодарение на която се справи с Колев, а след това матира и Христо Иванов.

24′

Мирослав Будинов си навлече гнева на публиката, след като влезе много грубо в тялото на Божидар Кацаров. Картон за нападателя на Царско село не последва.

18′

С цената на контузия Мирослав Будинов изчисти топката при центриране от корнер. Бившият нападател на Академик (София) беше грубо изблъскан в гръб от Иван Скерлев.

13′

Домакините определено изненадаха своя опонент, след като го подложиха на дълбока преса в неговата половина. Това на няколко пъти принуди играчи на Царско село да връщат към своя вратар Пласид. Националът на Хаити демонстрира, че играта му с крака не е сред неговите топ характеристиките и чистеше в тъч.

5′

Двубоят на "Ивайло" стартира със сериозно желание в редиците на двата тима. Големият залог на срещата обаче попречи на красивите футболни моменти. Основните заплахи, като за начало, идваха от статични положения. Нито едно от тях обаче не затрудни двамата вратари.

1′