Етър победи Черно море с 1:0 в интересен мач от 16-ия кръг на първенството. "Болярите" записаха първи успех от два мача насам, докато поражението бе трето поредно за "моряците".

Единственият гол на "Ивайло" вкара Румен Руменов в края на първото полувреме от дузпа. Варненци също получиха наказателен удар, но Мартин Минчев пропусна в 71-ата минута.

Етър събра 17 точки и заема 9-о място във временното класиране, докато Черно море е шести с 4 точки повече.

Етър - Черно море 1:0

Етър - Черно море 1:0, "моряците" изпуснаха дузпа

И двата тима се намират в негативна поредица от срещи

Първото положение в мача бе в 12-ата минута. Цветомир Панов проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и насочи удара си в долния десен ъгъл, но Христо Иванов плонжира и изби в ъглов удар.

В 28-ата минута вратарят на Черно море Миодраг Митрович отрази удар с глава на Даниел Младенов. "Моряците" отговориха с отлична възможност за гол пред Родриго. Нападателят бе изведен с чудесен пас от Панайотов, прехвърли Иванов, но и вратата.

Снимка 452016

В продължението на първото полувреме Младенов се възползва от груба грешка в отбраната на гостите, навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Енчев. Главният рефер Никола Попов отсъди дузпа, която Румен Руменов превърна в гол.

Втората част започна с натиск на варненци. В 52-ата минута Христо Иванов сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Илиан Илиев, който опита да изравни с удар извън наказателното поле, но вратарят поправи грешката си и улови.

Снимка 452015

В 65-ата минута Илиев пропусна нов шанс за изравнителен гол. Десетката на Черно море получи подаване в наказателното поле от Ндонгала, но стреля над вратата.

"Болярите" отговориха с опасен удар по диагонала на Крум Стоянов, който излезе в аут. В 68-ата минута гредата спаси Етър след удар на Ндонгала.

Снимка 452014

Три минути по-късно Черно море получи право да изпълни дузпа за нарушение на Здравко Илиев срещу Мартин Минчев. Потърпевшият застана зад топката и стреля в десния ъгъл, но Иванов плонжира и спаси удара му, а топката срещна и гредата.

В 75-ата минута Митрович спаси вратата си от втори гол. Младенов бе изведен на добра позиция в наказателното поле от Стоянов и нанесе удар, който швейцарецът изби в корнер. След неговото изпълнение Хубчев стреля с глава покрай вратата.

Снимка 452013

В следващите минути Черно море продължи да натиска, но стигна само до удар с глава на Димов, който мина над вратата. В 88-ата минута Иванов улови шут от далечна дистанция на Илиев.

В продължението на мача Жордао намери Родриго, който опита техничен удар в далечния ъгъл, но топката излезе в аут.