Етър спря победния ход на Левски от началото на сезона. "Болярите" отмъкнаха точка от "сините" в мач от втория кръг на efbet Лига, след като сториха същото и от ЦСКА на старта на първенството. Двубоят тази вечер на "Ивайло" във Велико Търново завърши 0:0.

Така столичани събраха 4 точки в актива си и заема трето място във временното класиране, докато Етър е 8-и с два пункта.

Етър - Левски 0:0

Етър - Левски 0:0, Алар също се отчете с пропуск

"Сините" ще се опитат да запишат втора поредна победа в efbet Лига

Възпитаниците на Петър Хубчев владееха инициативата през по-голяма част от срещата, но Давиде Мариани и Дени Алар пропуснаха две чудесни възможности за гол.

Във 2-ата минута Иван Горанов проби в наказателното поле и опита прострелно центриране, след което Христо Иванов улови топката.

Снимка 435064

Десет минути след това Райнов изведе с чудесен пас Горанов отляво. Бранителят центрира в наказателното поле, където Христо Иванов изби топката в Станислав Иванов, след което кълбото излезе в аут.

В 24-ата минута Левски проведе нова добра атака. Здравко Димитров финтира Дюлгеров. Топката стигна до Станислав Иванов, който бе блокиран от Христо Иванов. Стаси намери Мариани, чийто удар бе спасен от вратаря на Етър.

Снимка 435063

Левски продължи да владее инициативата, но Мариани, Райнов и Паулиньо не затрудниха Христо Иванов с удари от далечна дистанция.

В 43-ата минута Мариани направи най-сериозния пропуск преди почивката. Димитров премина двама противници и изведе набралия скорост Станислав Иванов, който нахлу в наказателното поле и центрира на задната греда, където връхлитащият Мариани не успя да уцели добре топката.

Снимка 435060

Втората част започна с удар от далечна дистанция на Йордан Апостолов, който не затрудни Милан Миятович. След това агитката на гостите запали димки и факли и срещата бе прекратена за няколко минути, тъй като видимостта бе нарушена.

В 54-ата минута опасен удар с глава на Янис Каргас след центриране от корнер премина над вратата.

Петър Хубчев пусна в игра Дени Алар на мястото и Здравко Димитров. В 70-ата минута австриецът комбинира с Горанов, който центрира в наказателното поле за връхлитащия нападател, но Христо Иванов успя да спаси.

Снимка 435062

Малко след това Рейш стреля покрай вратата с глава след центриране на Мариани.

До края на срещата в игра се появи и Станислав Костов, но защитата на Етър действаше отлично и не позволи почти никакви опасности пред Христо Иванов.

Така Левски допусна първа грешна стъпка при Петър Хубчев. В четвъртък "сините" гостуват на АЕК (Ларнака) в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.