Отборите на Етър и Черно море не се победиха в първи мач от четвъртия кръг на Първа лига. Равенството на стадион "Ивайло" (1:1) донякъде е справедливо, след като въпросните селекции си поделиха по едно полувреме на превъзходство.

Етър - Черно море 1:1 (Развой на срещата по минути)

Здрава битка на "Ивайло"

Всичко започна отлично за "виолетовите" на Краси Балъков, които отбелязаха след само 8 минути игра, когато Дани Младенов увенча с гол своя юбилеен двубой №200 в елита. След паузата съперниците им от Варна се вдигнаха на щурм и до 50-ата минута заличиха изоставането си след технично попадение на Патрик Андраде.

Трите точки можеха да отпътуват и за морската ни столица, ако малко след това, редовен гол на резервата Василев не бе отменен поради несъществуваща засада.

Снимка 372841

Източник: Официален сайт на Черно море

Началните минути на "Ивайло" бяха белязани от истинска битка, но и много малко футболни достойнства. Поради този факт не бе никаква изненада, когато главният съдия показа жълт картон на Крум Стоянов от Етър още в 180-ата секунда.

Балъков: Съперникът ни трябва да съжалява, отмениха им чист гол

"Етър все още не е на топ нивото, което искам"

Въпреки "малката война" във Велико Търново, отборът на Етър беше този, който достигна до попадение още с първата си по-сериозна атака. Жилсон Варела се пребори за един извеждащ пас срещу неориентирания Хасани. Последва пас назад към Флорент Боджадж, който шутира авантюристично. С голяма доза късмет, изстрелът на нападателя се превърна в голова асистенция за оставения непокрит Даниел Младенов, който отблизо реализира в своя юбилеен мач №200 в елита.

Отговорът на Черно море не закъсня и в 14-ата минута варненци бяха близо до изравняването. Момчетата на Илиан Илиев разгърнаха атаката си след добър авантаж на съдията, като всичко опря до начина, по който Жоржиньо ще подаде на непокрития си капитан Жоро Илиев. Бразилецът обаче направи това по възможно най-неубедителния начин, позволявайки с решителна намеса да блесне естонският бранител на домакините Артьом Артюнин.

Черно море определено страдаше от липса на креативност в атака. Поради този факт "моряците" прибягваха до нещо нестандартно като изпълнението на Патрик Андраде в 37-ата минута, който от над 25 метра реши да притеснява Христо Иванов без подготовка. Опитният вратар на етърци бе на своето място и улови.

До полувремето гостите придобиха пълен контрол над владеенето на коженото кълбо, ала интересни ситуации пред Иванов така и не биваха регистрирани.

На полувремето Илиан Илиев опита да промени развоя на събитията, заменяйки неубедителния Жоржиньо с Радослав Василев, който се завърна след дълго лечение на травма.

Помощникът на Илиан Илиев: Съдиите се подиграват с треньорската професия

"Отмениха ни редовен гол"

Паритетът в този двубой бе възстановен, след като гостите от Варна най-сетне успяха да материализират своето временно превъзходство. Мехди Фенуш демонстрира отличната си техника, преминавайки през четирима играчи на съперника, след което върна назад за връхлитащия Патрик Андраде. Халфът с №7 стреля технично по земя и не остави шансове на Христо Иванов за 1:1!

Амбицирани след отбелязания гол, не след дълго, възпитаниците на Илиан Илиев реализираха и втори такъв. Радостта на резервата Радослав Василев обаче бързо бе потушена, след като страничният съдия, много грешно в този случай, вдигна флага за засада. На повторенията ясно се видя, че бившият национал на България е на една линия с пазещия го бранител на Етър, в момента когато получава подаване от Георги Илиев.

Добрият период на етърци продължи и с опасен удар на Никола Колев в 75-ата минута, който премина опасно близо покрай "моряшката" врата.

Жоро Илиев: Хиксът е закономерен

"Трябва да си чистим грешките и да изпълняваме указанията на треньора"

Малко преди последния съдийски сигнал, треньорът на гостите Илиан Илиев отново не сдържа нервите си спрямо реферите и бе изгонен от обекта на неговото недоволство - Неделчо Гаджалов.

Снимка 372842

В следващия кръг на Етър предстои гостуване на новаците от Ботев (Враца). Черно море пък приема друг от претендентите за място в Топ 6 - Берое.