Отборите на Етър и Ботев (Враца) не се победиха в първи мач от последния за годината кръг в шампионата.

Двата тима завършиха спора помежду си при резултат 1:1.

Домакините излязоха напред в резултата с попадение на Пехливанов през първата част, но с гол на Янков през второто полувреме врачани спечелиха точката.

Опонентите се намират в изключително деликатна ситуация, като в последните месеци записаха поредица от неубедителни резултати, а това доведе и то треньорски рокади в техните редици.

Младенов няма да е единственият опитен футболист, напускащ Етър

В момента отборът е и без постоянен треньор

В момента "виолетовите" са на 10-о място с 19 точки, а гостите имат само 14 пункта в актива си и се намират на предпоследната 13-а позиция в подреждането.

Мачът на стадион "Ивайло" бе дебют за новия треньор на домакините Петко Петков. Той замени подалия оставка Росен Кирилов, а преди това водеше втородивизионния ЦСКА 1948.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Етър - Ботев (Враца) 1:1, гол на Янков, греда за гостите!

Трите точки са от съществено значение и за двата тима

Първото полувреме не беше сред най-динамичните в шампионата до момента. Домакините се опитваха да владеят по-често топката и да достигат до чисти ситуации за реализиране на откриващо попадение. Гостите пък на първо време очакваха възможност при контраатака.

Срещата започна изключително неприятно за врачани, като след едва 30-ина секунди игра те трябваше да извършат принудителна промяна в състава си.

Миланов и Ангелов сблъскаха главите си в борба за висока топка. Състезателят на гостите остана да лежи на земята.

Първоначално понечи да се изправи, но отново падна на тревата. Това наложи намесата на медицинския екип и дори на носилката.

Илия Миланов бе качен в линейката на стадиона и откаран в най-близката болница. Първоначалната информация сочеше, че той е получил сътресение.

Резултатът беше открит след 29 минути игра. Милчо Ангелов напредна по десния фланг и върна топката към включващия се на скорост Пехливанов, който с техничен и силен шут откри резултата.

Ангелов отново сблъсъка главата си с футболист на гостите, като този път на тревата падна Керчев. Той обаче успя да продължи участието си в двубоя.

Гостите можеха да изравнят след мощен изстрел на Янков о средна дистанция, но Иванов изби в корнер с веща намеса.

На другия край от терена Костов също демонстрира способностите си на вратата, като спаси шут от много далечна дистанция на Илиев.

Така или иначе минималното предимство на домакините се запази до почивката в мача.

Още в 57-ата минута на срещата резултатът бе изравнен. Доминик Янков беше точен за 1:1. Той получи много добро извеждащо подаване от Атанасов, макар и с рикошет и доза късмет, след което стреля точно, връщайки състава си в мача.

При отбелязването на гола, десният крак на Янков бе застъпен от Скерлев, като голмайсторът остана на тревата за около минута. След това той все пак продължи участието си в срещата.

И двамата треньори изпробваха различни схеми на игра, променяйки в движение първоначалните си намерения и залагайки на няколко солидни промени в съставите си.

Това обаче не доведе до нова промяна в резултата и двата тима поделиха по една точка.

В самия край на двубоя първо грешка на Иванов доведе до изстрел в горната греда на вратата на Етър, но топката не попадна в мрежата. След това пък Михайлов, останал последен в защита, спря обещаваща атака на съперника и получи директен червен картон.

По всяка вероятност това не беше тяхното желание и не променя драстично ситуацията им в таблицата с временното класиране.