Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+3′

Последен съдийски сигнал.

Етър и Ботев (Враца) не се победиха - 1:1

Етър и Ботев (Вр) поделиха точките във Велико Търново в последния си мач за годината

По един гол във всяко от полувремената

90+1′

Божинов сменя Домовчийски.

88′

ГОЛ на Ангелов е отменен.

Решението на съдийския екип е засада.

Повторенията потвърждават отсъждането.

87′

Будинов заменя Янков.

85′

Жълт картон за Златински.

83′

Директен червен картон за Михайлов.

Последен в защитата, а извърши нарушение.

Реферът Драганов е категоричен.

77′

Димитров сменя голмайстора Пехливанов.

76′

Засада на Иван Стоянов.

73′

Жълт картон за Пехливанов.

69′

ГРЕДА!

Грешка на Иванов, който се подхлъзва при изпълнение на начален удар.

Топката попада у Мечев, който стреля незабавно.

Кълбото се отбива в напречната греда.

Малшанс за врачани.

65′

Крис Гади се появява на терена.

Заменя Мартинович.

59′

Повторенията показват, че Скерлев е застъпил десния крак на Янков в момента, в който той стреля към целта.

Възможно е все пак голмайсторът за врачани да бъде заменен.

57′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Янков!

Получава контузия той след реализирането на гола.

Скерлев бе задминат от Янков, но точно в момента на шута футболистът на гостите получи удар и остана да лежи на земята.

Все пак той се изправя и се връща в игра. Най-после има възможност да се зарадва на точния си изстрел.

Ботев (Враца) се връща в мача. Всичко започва от самото начало.

53′

Милчо Ангелов преминава покрай трима бранители на съперника.

Достига до възможност за изстрел, но опитът му е спасен.

Малшанс за състезателя на домакините.

52′

50′

Жълт картон за Станоев.

46′

Ковачев заменя Боджадж.

45′

Играта е подновена.

45+3′

Първото полувреме не беше сред най-динамичните в шампионата до момента. Домакините се опитваха да владеят по-често топката и да достигат до чисти ситуации за реализиране на откриващо попадение. Гостите пък на първо време очакваха възможност при контраатака.

Срещата започна изключително неприятно за врачани, като след едва 30-ина секунди игра те трябваше да извършат принудителна промяна в състава си.

Миланов и Ангелов сблъскаха главите си в борба за висока топка. Състезателят на гостите остана да лежи на земята.

Първоначално понечи да се изправи, но отново падна на тревата. Това наложи намесата на медицинския екип и дори на носилката.

Илия Миланов бе качен в линейката на стадиона и откаран в най-близката болница. Първоначалната информация сочеше, че той е получил сътресение.

Резултатът беше открит след 29 минути игра. Милчо Ангелов напредна по десния фланг и върна топката към включващия се на скорост Пехливанов, който с техничен и силен шут откри резултата.

Ангелов отново сблъсъка главата си с футболист на гостите, като този път на тревата падна Керчев. Той обаче успя да продължи участието си в двубоя.

Гостите можеха да изравнят след мощен изстрел на Янков о средна дистанция, но Иванов изби в корнер с веща намеса.

На другия край от терена Костов също демонстрира способностите си на вратата, като спаси шут от много далечна дистанция на Илиев.

Така или иначе минималното предимство на домакините се запази до почивката в мача.

45+2′

Почивка.

44′

Две минути продължение.

38′

Флорент Боджадж пробива в пеналта на съперника.

Пада на земята.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Повторенията показват, че по-скоро няма основания за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

33′

Удар на Янков!

Иванов избива топката в корнер.

Страхотна възможност за изравняване на резултата.

Стражът на домакините обаче бе на мястото си.

29′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Яни Пехливанов!

Асистенция на Милчо Ангелов, който проби по десния фланг, след което върна топката към съотборника си.

Това беше първият точен изстрел за домакините в мача.

27′

Гостите разиграват топката предимно в централната част от терена или в собствената си половина.

Темпото спадна драстично.

Без атаки към двете врати.

24′

Засада и на Иван Стоянов.

22′

Засада на Домовчийски.

18′

Мощен изстрел на Илиев!

Опит от над 25 метра.

Топката мина между краката на Златински, а след това и на сантиметри от целта.

Малшанс за домакините.

15′

Домакините трудно преодоляват последната линия от постройката на съперника.

Добре са организирани в защита врачани.

11′

Нов тежък сблъсък, с участието на Ангелов.

Този път Керчев остава да лежи на тревата.

Изправя се на краката си и изглежда ще продължи.

10′

Продължително разбъркване в полето на Ботев (Враца).

Милчо Ангелов стреля.

Не намира добре топката и тя едва стига до вратаря.

8′

Илия Миланов е отведен от пределите на стадиона с линейка.

По всяка вероятност е получил сътресение след силния сблъсък в началото на мача.

Милчо Ангелов е без поражения. Продължава участието си в мача.

7′

Първа намеса на Иванов в срещата.

Той хваща топката в ръцете си след удар на Генов.

Точен изстрел в една от двете врати, на доста ранен етап от двубоя.

4′

Първата част ще бъде продължена поне с 3 минути.

Толкова дълго не се игра футбол, още в самото начало на сблъсъка.

3′

Мечев заменя Миланов.

2′

Миланов и Ангелов сблъскаха главите си.

Остава да лежи футболистът на гостите на земята.

Състоянието му не е добро.

Налага се намесата и на носилката.

Мачът може да продължи без Миланов, който по всяка вероятност ще бъде заменен.

1′

15 Иван Иванов

Отборите на Етър и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в първи мач от последния за годината кръг в шампионата.

Двата тима се намират в изключително деликатна ситуация, като в последните месеци записаха поредица от неубедителни резултати, а това доведе и то треньорски рокади в техните редици.

Младенов няма да е единственият опитен футболист, напускащ Етър

В момента отборът е и без постоянен треньор

В момента "виолетовите" са на 10-о място с 18 точки, а врачани имат само 13 пункта в актива си и се намират на предпоследната 13-а позиция в подреждането.

Мачът на стадион "Ивайло" е дебют за новия треньор на домакините Петко Петков. Той замени подалия оставка Росен Кирилов, а преди това водеше втородивизионния ЦСКА 1948.

Надеждите на феновете във Велико Търново са, че отборът ще вземе трите точки днес и ще зимува сравнително спокойно.

Към същото обаче ще се стремят и гостите от Враца, които са в серия от 6 поредни загуби на чужд терен.

Петко Петков: Етър разполага с добър отбор, макар че доста добри играчи си тръгнаха

Той ще дебютира в мача срещу Ботев (Враца)

"Болярите" вече са без своя голмайстор Даниел Младенов, който разтрогна своя договор, но добрата новина е завръщането след наказание на Красимир Станоев.

Аут заради травми са Румен Руменов, Никола Колев и Христофор Хубчев.

Мирослав Будинов е пред завръщане в Дунав (Русе)

Таранът напуска Ботев (Враца)

Врачани ще са без опитния Даниел Гаджев. Халфът е получил контузия и е отпаднал от групата. Ангел Лясков и Георги Вълчев пък са наказани.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов, с помощници Димо Вълчев и Даниел Ников.

Директор в Ботев (Враца): Искаме Божинов да продължи да бъде част от тима, до този момент не ни е уведомил за други свои желания

"Ръководството на клуба се е доверило на Тони Здравков"