Отборът на Дунав победи госта си Септември в първи мач от плейофа за 11-ото място в родния футболен елит.

Срещата завърши с минимален успех за столичани с 1:0. Автор на единственото попадение в мача стана Кристофър Мандиангу.

Мачът бе петият между съперниците през този сезон.

"Драконите" надвиха столичани с 2:0 през август 2018 година, а малко преди зимната пауза отстъпиха с 1:2 в София. После дойдоха равенствата 2:2 и 1:1 съответно на Градския стадион в Русе и Националния стадион "Васил Левски". Днес успехът бе за софиянци.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав - Септември 0:1, гол на Мандиангу!

Загубилият излиза в плейаут за оставане в елита

Първото полувреме не предложи кой знае колко възможности за съставите да демонстрират класата си на терена.

Прекомерната предпазливост на единайсеторките и важността на двубоя направиха срещата безинтересна за наблюдаване, поне що се касае до първото й полувреме.

Дунав опита да наложи домакински натиск в началото на мача, но често пробивите на Иса бяха спирани със засади.

Снимка 417016

Инкоом неколкократно пробва да изненада Георгиев, но опитният вратар на столичани не позволи това да се случи.

Драгош Фирцулеску бе сред най-активните футболисти на терена, но често центриранията му се оказваха без конкретен адресат.

Галчев единствен опитваше да притеснява бранителите на русенци, но сам не успя да постигне много.

Снимка 420443

Играта бе накъсана от чести нарушения, за които някои от футболистите и на двата тима бяха предупредени официално.

Футболът отстъпи пред единоборствата в мача, което едва ли се понрави на феновете по трибуните.

В 65-ата минута се стигна до отбелязването и на единствения гол в срещата.

Мандиангу получи добро извеждащо подаване, напредна в полето на Макенджиев и с точен удар по земя прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на русенци.

Въпреки извършените офанзивни промени от страна на Людмил Киров, изравняването на резултата не се получи за домакините.

Снимка 420442

Така те ще трябва да търсят обрат на развоя в този сблъсък в ответния двубой в София.

Людмил Киров: Показахме характер

"Тази победа дойде с много себераздаване"

Победителят от двата сблъсъка между Дунав и Септември ще спечели 11-ото място, а то подсигурява участие в Първа лига и през сезон 2019/2020. Загубилият пък излиза в плейаут за оставане в елита срещу третия от Втора лига.