Отборът на Дунав (Русе) сложи край на поредицата си от 7 поредни мача без победа и се върна в борбата за третото място в плейофна група "Б". Тази вечер селекцията на Малин Орачев се добра до важен успех с 1:0 при домакинството си на Локомотив (Пд). Единственият гол в срещата реализира Исмаил Иса през първата част.

"Драконите" можеха да направят триумфа си по-изразителен след паузата, но гредата удари Юли Ненов, а от чиста позиция пропуск направи Карагерен. Именно Биската не успя да довърши мача, след като в даденото от съдията продължение, той получи втори жълт картон.

Дунав - Локомотив (Пловдив) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Исмаил Иса отбеляза единственото попадение в мача

Локомотив (Пд) остава на второ място в групата и не успя да се възползва от загубата на лидера Септември по-рано днес.

Снимка 351704

Като за начало, публиката на Дунав опита да мотивира своите играчи чрез красноречив транспарант: "Настана време за мъже докажете, че такива сте!". Това обаче не подейства благотворно на "драконите", които отстъпваха сериозно на своя опонент в заветните мигове на сблъсъка.

Настоятелността на "смърфовете" даде някакъв резултат и в 10-ата минута капитанът Веселин Марчев имаше добра възможност да отбележи. След корнер и кратко меле, топката попадна в играча с №10, който обаче стреля много слабо в обсега на Луков.

Снимка 351705

Дунав отговори на предизвикателството с отлична атака на Исмаил Иса. Таранът се пребори за топката близо до аутлинията и я върна за връхлитащия Красимир Станоев. Ударът на последния обаче бе блокиран от добре пласирания Стивън Езе. Секунди по-късно, огледална на гореспоменатата ситуация се случи и пред вратата на Дунав. Там обаче работата на своя вратар свърши Мартин Ковачев, който разочарова устремилия се към попадение Филип Михалевич.

Позитивни емоции обзеха градския стадион в Русе, след като Исмаил Иса даде така желания аванс за домакините в 27-ата минута. Божидар Васев се понесе по крилото, след което майсторски центрира към намиращия се в наказателното поле Исмаил Иса. Опитният таран се вклини майсторски между Езе и Булят, след което отблизо не остави никакъв шанс на съперниковия страж.

Снимка 351710

Лидерът на Локо - Димо Бакалов опита да върне своите в мача с настъпването на 36-ата минута. Крилото отигра с глава подаване по въздух на Муса, ала изстрелът му премина малко над горната греда.

До края на първата част, Локомотив определено заигра по-офанзивно. Доказателство за това бе и опасният изстрел на Михалевич в 41-ата минута, който бе спасен с вещина от вратаря на Дунав.

Тимът на Бруно Акрапович се сметна за жестоко ощетен, след като в 52-ата минута главният съдия Ангел Баялцалиев подмина с мълчание игра с ръка на Христо Попадийн в полето на Дунав.

Снимка 351709

Страничният стълб спаси Локомотив (Пд) от втори гол в 65-ата минута. Бирсент Карагерен създаде напрежение в полето на Локо, след което се отвори възможност за удар от неудобна позиция на Юли Ненов, който остана на сантиметри от това да успокои русенските редици с ново попадение.

Сблъсъкът между Ненов и Милина продължи само 60 секунди по-късно. Своеобразният дуел бе спечелен от стража, който се протегна максимално и отрази много техничен шут в далечния ъгъл.

"Драконите" можеха да сложат точка на този спор в 85-ата минута, когато отлична възможност се откри пред Карагерен. Крилото бе задължен да отбележи, след като получи подаване с глава от Исмаил Иса. Мерникът му обаче изневери и така лиши своите от малко по-спокойни финални мигове.

Снимка 351708

До края нервите в Русе взеха връх и домакините финишираха мача с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Бирсент Карагерен.

В следващия кръг на Дунав предстои ново домакинство. Този път в Русе пристига Етър (Велико Търново). Локомотив (Пд) пък приема на "Лаута" - Септември.